svetainę sukūrė proweb.lt

Spektakliai

Princesė Strazdanėlė

A. Schmidt „PRINCESĖ STRAZDANĖLĖ“, rež. I. Čabanovas


Pasaka apie Karalių ir Karalienę, kurie labai norėjo susilaukti vaikų. Burtininkė Akeba sutiko padėti. Tačiau kaip ir būna burtų pasaulyje, Akeba išdėstė aiškias taisykles, kurių Karalius ir Karalienė nesugebėjo laikytis. Gimusi Princesė, ant skruostuko turėjusi tris strazdanas, buvo vadinama Strazdanėle. Nors buvo prisaikdinta neišeiti iš namų, mergaitė jautė vis didesnį laisvės, „skrydžio“ poreikį. Vos pradarius pilies langines, Princesė Strazdanėlė išlėkė į pasaulį tapusi gražiausiu Strazdu. 

Tarkšt barkšt

Pojūčių spektaklis ,,TARKŠT BARKŠT", rež. M. Bogomas

Mažas teatrinis pasaulėlis, sukurtas kūdikiams ir vaikams iki 3 metų. 

Kūdikių teatras - skirtas lavinti kūdikių pojūčius, ugdyti saviraišką. Teatriniam veiksmui sukuriama speciali erdvė (maksimaliai patogi, nedaloma į salę ir sceną). Žiūrovai, be avalynės, patogiai sėdi ant pagalvėlių. Žiūrovų auditorija nedidelė – apie 20 žmonių. Vykdomas netiesioginis kontaktas ir gyvas aktorių ir žiūrovų bendravimas tarpusavyje.

Figaro vedybos

,,FIGARO VEDYBOS"

Esminė spektaklio suaugusiems „Figaro vedybos“ ašis yra visagalė meilė, besiskleidžianti pačiais įvairiausiais atspalviais: tai grafo Almavivos geismas ir seksualinių nuotykių troškimas, Kerubino įsimylėjimas į pačia Meilę, nostalgiškos grafienės Rozinos pastangos susigrąžinti išblėsusius jausmus, Figarą apsėdęs aštrus pavydas, nekantrus Siuzanos laukimas…

 

Ėjo nuėjo

Spektaklis - performansas „Ėjo nuėjo" jaunimui ir suaugusiems

Spektaklis jaunimui ir suaugusiems - performansas. Novatoriškas spektaklis - performansas, pastatytas pasakos "Pagrandukas" motyvais, yra anaiptol ne pasaka vaikams. Kūrinys gausus simbolių ir metaforų, jauni aktoriai kalba apie laiką ir nenutraukiamą jo tėkmę.

Žuvėjėlis

„Žuvėjėlis“, rež. L. Zubė


Pasakoje daug meilės, ilgesio, vilties, tikėjimo, jog kiekvienas gali sugauti savo gyvenimo žuvį. Tačiau tuo pat metu šioje istorijoje nemažai rūpesčių ir klaidų. Daug lėlių, objektų, juose dangus, žemė, bei vandenų gelmės - visas kosmosas apgaubia šią istoriją. Mažajam žiūrovui žiūrint į paprastas, kuklias lėles, muzikos ir vaizdo sąveikoje atsivers poetiškas viso pasaulio vaizdinys. Žiūrovas, apsilankęs spektaklyje, įgys raktą į liaudies pasakose užkoduotą išmintį, kuriuo atrakins pasaulio paradoksus, netikėtumus, pavojus ir, žinoma, humorą.

Sidabrinis mėnulio šuo

Vargšui šuneliui neapsakomu džiaugsmu ir paguoda tapo atrastas draugas - Sidabrinis mėnulio šuo. Mėnulio gyventoją šuo pasikviečia kaukdamas mėnesienoje. Ir koks džiaugsmas užplūsta vargšelį, kai šis gali pasiguosti vieninteliam savo draugui - šuniui gyvenančiam mėnulyje. Spektaklis kupinas slogių aplinkybių, tačiau jo pozityvumas ir šviesa abėjonių nekelia. 

E. Mezginaitė „Sidabrinis mėnulio šuo“, rež. A. Markuckis

 

 

Svajotojas

Istorija spinduliuoja gaivumu ir tyrumu. Tai poetiškas pasakojimus apie neįtikėtiną augančio berniuko kasdienybę.  Išmintis, sklindanti iš siužeto vingių, priverčia įsiklausyti į žodžius, tinkamus ir vaikui, ir suaugusiajam. Istorija apie mažąjį svajotoją Džojų. Jo tyra vaikystė, begalinė vaizduotė stebina ne vieną suaugusįjį ir bendraamžį. Berniukas, nepaisant savo būdo, o gal kaip tik dėl jo, patiria skaudžių išgyvenimų. Tačiau eidamas duobėtu keliu, berniukas, nepamiršta tikėti šviesa ir svajoti. 

Filipas Bonoskis „Svajotojas“, rež. A. Markuckis

 

Tikra tiesa

Dėkingoje širdyje visuomet yra vasara.

Šešėlių teatro spektaklyje gyvenimiškos tiesos atskleidžiamos itin paprasta kalba. Spektaklis kvepia gaiva, vaikystės lengvumu ir džiugesiu. "Vasara vasara vasara, tai tokia stebuklinga vieta" . Vasarą daina pati dainuoja, o pievos augalai augina pasakos daigelį. 

Anne Sakse pasakų motyvais ,,TIKRA TIESA", rež. N. Indriūnaitė

 

Sprigtas

Kas nežino lietuvių liaudies pasakos apie šykštų Gaspadorių, kuris pasamdo berną Petrą, sutikusį tarnauti už sprigtą metų gale? Ir prasideda kova su nepaprastais priešininkais: jaučiais, velniais, laumėmis... Bet kaip ir visose pasakose gėris laimi.

„Sprigtas“, rež. V. Mazūras 

 

 

Lakštingala

Pasaka apie gyvenimą nuspalvinančią dovaną, kiekvienam savą: draugą, turtą, o kam ir Lakštingalą.

 

H. K. Anderseno pasakos motyvais „Lakštingala“, rež. V. Mazūras

 

Kinijos imperatorius, gyvenantis netoli Mėlynosios jūros niekada negirdėjo lakštingalos giesmės. Tačiau visose knygose, kurias tik jis paimdavo, rašė : „Lakštingala pats gražiausias sutvėrimas mūsų karalystėje“.

Našlaitė Elenytė ir broliukas Jonukas

Spektaklis - netradiciškai papasakota lietuvių liaudies pasaka, kuri žiūrovą apgaubs savo ramybe bei paslaptimi. Našlaičiai Jonukas ir Elenytė, ieškodami prieglobsčio, patiria dar daugiau išgyvenimų. Brolis pavirsta avinuku, o sesutė - auksine kuoja. Visgi pasaka baigiasi laimingai. Karalius, pažinęs savo tikrąją pačią, su Elena ir Jonu pasilieka ilgai ir laimingai gyventi rūmuose.

,,Našlaitė Elenytė ir Jonukas avinukas“, rež. Sergej Brižan

 

 

Raudonkepuraitė

Spektaklis apie geraširdę mergaitę – Raudonkepuraitę ėjusią aplankyti Senelės, gyvenusios kitame miško krašte.

Š. Pero pasakos motyvais „Raudonkepuraitė“, rež. V. Mazūras

Klasika tapusi, rašytojo Šarlio Pero pasaka visiems gerai žinoma. Tačiau nevertėtų apsigauti, kad spektaklis tai tik tiesmukas literatūros atpasakojimas. Režisierius – teatro scenos maestro Vitalijus Mazūras žaidžia siužetu ir forma, laužo juos, fantazuoja, priešinasi veikėjų stereotipams, negraudina žiūrovų dėl „baisiųjų vilko prarijimų". Maža paslaptis - Raudonkepuraitės lėlė - ekstravagantiška padauža su pašiaušta raudonų plaukų sruoga ant pakaušio.