tel. 8 45 511236
el. p. vezimoteatras@gmail.com
Lėlių vežimo teatras
tel. 8 45 511236
el. p. vezimoteatras@gmail.com
Unikalus pojūčių spektaklis Panevėžio lėlių vežimo teatre, kurio metu stimuliuojami visi žmogaus pojūčiai - klausa, uoslė, lytėjimas - viskas, išskyrus regą. Todėl spektaklis tinka ir silpnaregiams bei akliesiems. Reginčiam žmogui uždengiamos akys, kad šis kurį laiką taptų neregiu ir visai kitaip bei daug stipriau pajustų pasaulį.
Spektaklis gausus išmintimi. Mažiausiasis - senelio ir bobutės Karvutė, atveda didžiuosius į protą, priverčia susimąstyti.
Vieną dieną, nebeturėdami kuo maitinti Karvutės, Bobutė ir Diedukas atiduoda ją nepažįstamam prašalaičiui. Senukai neturėjo kito pasirinkimo, o prašalaitis – tikras sukčius, tuo pasinaudodamas apgauna juos. Bet pasaka, žinoma, ne apie prastą sandėrį. Ji apie vargšę Karvutę, kuri žodį gauna tik spektaklio pabaigoje.
Energingas spektaklis, charakteringi personažai naujai papasakoja visiems žinomą istoriją apie Joniuką ir Grytutę.
Instrumento pagalba kompozitoriai kuria muziką, o svajotojai, pasakų mėgėjai kuria pasakas apie sunkius išbandymus, viltį ir gėrio pergalę.
Pasakų klasika, gerai žinomas Brolių Grimų pasakojimas apie Joniuką ir Grytutę, atgyja naujomis spalvomis. Pasaka – sudėtingas mechanizmas, nevalia jos keisti, tačiau atsakingai – kartais galima. Brolis ir sesuo patenka į raganos, kurios namelis pastatytas iš meduolių ir kepinių, spąstus. Tačiau žmogiški personažai pasaką pakeičia taip, kaip turbūt kiekvienas skaitydamas paslapčia norėjome.
Muzikinė komedija. Spektaklio herojui pasiguodus, jog pasaulyje nėra teisybės, pasaka išmoko, kad blogis visuomet lieka nubaustas.
Tai jaukus, šmaikštus, linksmų sceninių triukų kupinas spektaklis. Skambant liaudies muzikai, herojai linksminasi, dainuoja, šoka ir sprendžia sudėtingiausias gyvenimo dilemas. Net ir patirdami iššūkius keliančius nuotykius, spektaklio herojai nepamiršta dainos ir geros nuotaikos.
Istorija apie meilų, baltą Avinuką, kuris labai mylėjo savo mamą. Avelei susirgus, Avinukas randa savyje drąsos keliauti ieškodamas būdų jai padėti. Keliaudamas labai žaviai niūniuoja: "...pusantros saujos, pusantros".
Pasaka apie Karalių ir Karalienę, kurie labai norėjo susilaukti vaikų. Burtininkė Akeba sutiko padėti. Tačiau kaip ir būna burtų pasaulyje, Akeba išdėstė aiškias taisykles, kurių Karalius ir Karalienė nesugebėjo laikytis. Gimusi Princesė, ant skruostuko turėjusi tris strazdanas, buvo vadinama Strazdanėle. Nors buvo prisaikdinta neišeiti iš namų, mergaitė jautė vis didesnį laisvės, „skrydžio“ poreikį. Vos pradarius pilies langines, Princesė Strazdanėlė išlėkė į pasaulį tapusi gražiausiu Strazdu.
Mažas teatrinis pasaulėlis, sukurtas kūdikiams ir vaikams iki 3 metų.
Kūdikių teatras - skirtas lavinti kūdikių pojūčius, ugdyti saviraišką. Teatriniam veiksmui sukuriama speciali erdvė (maksimaliai patogi, nedaloma į salę ir sceną). Žiūrovai, be avalynės, patogiai sėdi ant pagalvėlių. Žiūrovų auditorija nedidelė – apie 20 žmonių. Vykdomas netiesioginis kontaktas ir gyvas aktorių ir žiūrovų bendravimas tarpusavyje.
Esminė spektaklio suaugusiems „Figaro vedybos“ ašis yra visagalė meilė, besiskleidžianti pačiais įvairiausiais atspalviais: tai grafo Almavivos geismas ir seksualinių nuotykių troškimas, Kerubino įsimylėjimas į pačia Meilę, nostalgiškos grafienės Rozinos pastangos susigrąžinti išblėsusius jausmus, Figarą apsėdęs aštrus pavydas, nekantrus Siuzanos laukimas…
Spektaklis jaunimui ir suaugusiems - performansas. Novatoriškas spektaklis - performansas, pastatytas pasakos "Pagrandukas" motyvais, yra anaiptol ne pasaka vaikams. Kūrinys gausus simbolių ir metaforų, jauni aktoriai kalba apie laiką ir nenutraukiamą jo tėkmę.
Pasakoje daug meilės, ilgesio, vilties, tikėjimo, jog kiekvienas gali sugauti savo gyvenimo žuvį. Tačiau tuo pat metu šioje istorijoje nemažai rūpesčių ir klaidų. Daug lėlių, objektų, juose dangus, žemė, bei vandenų gelmės - visas kosmosas apgaubia šią istoriją. Mažajam žiūrovui žiūrint į paprastas, kuklias lėles, muzikos ir vaizdo sąveikoje atsivers poetiškas viso pasaulio vaizdinys. Žiūrovas, apsilankęs spektaklyje, įgys raktą į liaudies pasakose užkoduotą išmintį, kuriuo atrakins pasaulio paradoksus, netikėtumus, pavojus ir, žinoma, humorą.
Vargšui šuneliui neapsakomu džiaugsmu ir paguoda tapo atrastas draugas - Sidabrinis mėnulio šuo. Mėnulio gyventoją šuo pasikviečia kaukdamas mėnesienoje. Ir koks džiaugsmas užplūsta vargšelį, kai šis gali pasiguosti vieninteliam savo draugui - šuniui gyvenančiam mėnulyje. Spektaklis kupinas slogių aplinkybių, tačiau jo pozityvumas ir šviesa abėjonių nekelia.
Istorija spinduliuoja gaivumu ir tyrumu. Tai poetiškas pasakojimus apie neįtikėtiną augančio berniuko kasdienybę. Išmintis, sklindanti iš siužeto vingių, priverčia įsiklausyti į žodžius, tinkamus ir vaikui, ir suaugusiajam. Istorija apie mažąjį svajotoją Džojų. Jo tyra vaikystė, begalinė vaizduotė stebina ne vieną suaugusįjį ir bendraamžį. Berniukas, nepaisant savo būdo, o gal kaip tik dėl jo, patiria skaudžių išgyvenimų. Tačiau eidamas duobėtu keliu, berniukas, nepamiršta tikėti šviesa ir svajoti.