svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

Gastrolės 2024

Panevėžio lėlių vežimo teatras pradeda vasaros gastroles po Lietuvą!

Panevėžio lėlių vežimo teatras su džiaugsmu praneša apie 38-ąsias tradicines vasaros gastroles po Lietuvą, kurios vyks 2024 m. birželio 1-18 dienomis. Gastrolės prasidės birželio 1 d. Vaivaduose, o kelionės metu teatras aplankys daugybę Lietuvos miestelių ir kaimų, kur net 29 kartus parodys J. Gruševskio spektaklį „Liūdna linksma pasaka“, režisuotą A. Gladkovos.
 

Birželio mėnesį teatre

Kviečiame į Panevėžio lėlių vežimo teatro edukacijas birželio mėnesį!


Nors dalis teatro kolektyvo birželio mėn. išvyksta į kasmetines tradicines gastroles su vežimu po Lietuvą, teatras neuždaromas ir laukia žiūrovų darbo dienomis. Šiemet kviečiame grupes registruotis į edukacijas ir susipažinti su lėlių teatro pasauliu. Rezervacija tel. +37067797335

 

Aktorius – lėlininkas (Pažintis su lėlių teatro menu)
Vaikams nuo 4 metų, jaunuoliams ir suaugusiems.
Trukmė – 45 min. 
Grupėms nuo 30 asm.

 

Edukacinė programa "Nuo lėlės iki spektaklio" (Edukacinės dirbtuvės)
Vaikams nuo 6 metų. 
Trukmė – 45 min.

Grupėms nuo 15 iki 25 vaikų.


Iki susitikimų Panevėžio lėlių vežimo teatre!
 

Europos muziejų naktis Panevėžyje

Muziejų naktis – tai kasmetinis Tarptautinės muziejų tarybos inicijuojamas renginys, kurio metu Lietuvos muziejai kartu su kitais akcijoje dalyvaujančiais Europos miestais atveria duris lankytojams vakare ir naktį.

 

Kaip ir kiekvienais metais Panevėžio lėlių vežimo teatras yra šio gražaus renginio partneris ir visu mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius kviečia atvykti gegužės 18 d. 18 val. prie Kraštotyros muziejaus (pievelėje), kur galės sudalyvauti edukacinėje programoje "Nuo lėlės iki spektaklio"
(Edukacinės dirbtuvės).

 

PREMJERA

Balandžio 30 d., nušurmuliavo naujo spektaklio premjera.

Žemaitės kaukių komedija "Trys mylimos", rež. A. Armonas.

Šio pastatymo išskirtinumas - didelės, beveik žmogaus ūgio kaukės, kurios ne tik duoda ekspresyvumo, bet ir suteikia daugiau išraiškos minčiai, vizualumo ir pabrėžia žaismingumą. Dailininkės Elvyros Vilkienės ir aktorių darbo raktas - atskleisti kaukių galimybes, kurios leidžia mums pamatyti ne tik veidų išraiškas, bet ir už jų slypinčią emociją.

Sveikiname spektaklio režisierių Algimanrą Armoną, dailininkę Elvyrą Vilkienę už nuostabias kaukes ir visą teatro kūrybinį kolektyvą už įdėtą ilgą ir sunkų darbą!

 

Balandžio 15-oji, Kultūros diena!

2006 metais Lietuvos Seimas balandžio 15-ąją įrašė į atmintinų dienų sąrašą kaip Kultūros dieną.
Nuo 2019 m. UNESCO balandžio 15-ąją paskelbė Pasauline meno diena, skatinant meno plėtrą, sklaidą ir mėgavimąsi juo.

Menas puoselėja kūrybiškumą, inovacijas ir kultūrinę įvairovę visoms žmonių grupėms visame pasaulyje ir atlieka svarbų vaidmenį dalinantis žiniomis ir skatinant smalsumą bei dialogą. Tai yra savybės, kurias menas visada turėjo ir turės.
Sveikiname visus puoselėjančius meną ir kultūrą!

40-asis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis "Vaidiname Žemdirbiams"

40-asis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis "Vaidiname Žemdirbiams" – įvairių meno žanrų apimantis kultūrinis renginys, vyksiantis nuo 2024 m. kovo 24 d. iki balandžio 16 d. Rokiškio kultūros centre. Šių metų festivalio tema - "Teatrinio geno paieškos", kuri įkvepia ieškoti teatro prasmės ir šaknų šiame krašte. Festivalio atidarymo spektaklyje "Rokiškio genas", kurį kūrė režisierė N. Danienė ir dramaturgas A. Špilevoj, atskleistas teatrinio geno kodas. Į šią intriguojančią istoriją įsijungė profesionalūs ir mėgėjai aktoriai, šokėjai bei muzikantai. Festivalio metu pristatytas leidinys "Teatrinis Rokiškio genas", kuriame atskleista festivalio istorija iš įvairių požiūrių.
Festivalio programa įvairi ir įtraukia skirtingo amžiaus žiūrovus. Vyks šeši spektakliai mažiesiems žiūrovams, taip pat didelį dėmesį sulauks ir suaugusiųjų auditorija. Balandžio 3 d. festivalio dalyviai turėjo galimybę pamatyti Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį  "Liūdna linksma pasaka", rež. A. Glatkova. Nepamirštame, kad pernai Panevėžio lėlių vežimo teatras pelnė prizinę vietą kategorijoje „Už geriausią spektaklį vaikams“ už spektaklį        "Anderseno sapnas", rež. O. Dmitrijeva. Tikimės, kad šiemet teatras vėl sulauks komisijos dėmesio ir įvertinimo. 


 

 

Su Teatro diena!

Šiandien, Kovo 27 d., Pasaulinę Teatro Dieną kviečiame sutikti su pranešimu - "Menas yra taika". Teatras, kaip menas, sujungia mus ir skleidžia savo žavesį visame pasaulyje. Teatro šventės metu kviečiame mėgautis meninėmis išraiškomis ir sėkmingai atskleisti tai, kas mus visus vienija. Šią ypatingą Pasaulinę Teatro Dieną švenčiame su džiaugsmu ir pasididžiavimu, atverdami duris į teatro magijos pasaulį, kuris skatina tyrinėti, kurti ir dalintis įkvepiančiomis patirtimis. Ši šventė kviečia visus mėgautis teatro grožiu, pasinerti į jo gilumą ir pažinti įvairių kultūrų teatrinius išgyvenimus. Linkime kiekvienam atrasti džiaugsmo ir įkvėpimo teatre ir prisiminti jo svarbą ir grožį. Tegul ši diena būna pilna meilės, kūrybiškumo ir kultūrinio ryšio, kviesdama mus susivienyti teatro dvasioje.

Nuot. Rimvydas Ančerevičius

 

Tarptautinė lėlininkų diena!

Tarptautinės lėlininkų dienos proga siunčiame sveikinimus visiems lėlininkams!


Mes, lėlininkai, praktikuojantys vieną iš nuolankiausių profesijų, gyvename ir kuriame magiškame pasaulyje. Kiekvieną kartą, kai lėlės gyvybė atgyja mūsų rankose, mes atrandame save kaip pasakotojai. Kiekvieną kartą, kai lėlė atskleidžia mūsų gyvenimo prisiminimus, mes patiriame savo transformaciją. Šioje nuostabioje kelionėje su lėlėmis atrandame pačią žmogiškumo prasmę.


Šilčiausi sveikinimai Tarptautinės lėlininkų dienos proga!

Kviečiame paklausyti - LRT Klasika. Ryto allegro. Šiandien tarptautinė lėlininkų diena: kaip lėlėms įpūsti gyvybės?

Tarptautinė vaikų ir jaunimo teatrų diena!

Kovo 20 dieną švenčiame Pasaulinę Teatrų vaikams ir jaunimui dieną!

 

Šios dienos šūkis - "Atsivesk vaiką į teatrą" - skatina mus visus atkreipti dėmesį į teatro pasaulį ir jo svarbą vaikams ir jaunimui.

Norime pasveikinti visus teatrų vaikams kolegas ir palinkėti jiems sėkmės ir pasisekimų jų darbuose! Teatras yra vienas iš galingiausių įrankių ugdyti kūrybingumą ir minties lankstumą, tad teikime vaikams ir jaunimui galimybę patirti šią stebuklingą meno formą.

Kovo 18 d. Assitej Lithuania / Lietuvos Asitežas organizavo nuotolinę konferenciją "Lietuvos scenos menas vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities". Visus susidomėjusius scenos menu vaikams ir jaunimui kvietė pasiklausyti pranešimų ir padiskutuoti!

Konferencijos įrašą galite rasti čia.

Sveikiname visus teatro kūrėjus, aktorius, režisierius, dailininkus ir visus, kurie prisideda prie teatro vaikams ir jaunimui plėtros! Ši diena - puikus laikas pasidžiaugti teatro pasiekimais ir sutikti ateinančią dieną su šypsena veiduose.

LRT rodo

Kovo 10 dieną "Duokim garo!" laidą per LRT kanalą galima apibūdinti kaip kultūrinį akimirksnį, kuris įprasmina tautinių tradicijų ir meno svarbą kiekviename Lietuvos regione. Šioje laidoje ypatingas dėmesys buvo skiriamas Panevėžio miestui, pristatant jo meno ir kultūros pasiekimus. 
Laidoje pasakojama ir apie mūsų  Panevėžio lėlių vežimo teatrą, kur teatro direktorius ir meno vadovas Antanas Markuckis nuoširdžiai dalinasi savo atsiminimais ir meile lėlių teatrui. Teatro veikla ne tik praturtina miesto kultūrinį gyvenimą, bet kuria nepaprastą ir unikalią nematerialiojo paveldo tradiciją per savo kasmetines jau 38 – tąjį kartą vykstančias, Panevėžio lėlių vežimo teatro gastroles su vežimu per Lietuvą. 
LRT laida „Duokim garo!” - tai ne tik puiki proga pažinti Panevėžį iš unikalios perspektyvos, bet ir leidžia suprasti ir vertinti Lietuvos kultūros įvairovę ir paveldą regionuose. Laidą galite peržiūrėti čia.
 

Ankstesnis 1 2 3 ... 18 Sekantis