svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

Vasaros gastrolės su vežimu 2019

PANEVĖŽIO LĖLIŲ VEŽIMO TEATRAS JAU RUOŠIASI 15 DIENŲ TRŪKSIANČIOMS GASTROLĖMS SU VEŽIMU PO LIETUVĄ

Teatrų pasaulyje daug. Lietuvoje netoli šimto. O šitas vienintelis toks Europoje. Teatras ant ratų. Kiekvieną vasarą plentais ir vieškeliais per šalį rieda didelis, spalvingas vežimas. Jis sustoja miesteliuose ir kaimuose, kur laukia nematytos ir negirdėtos lėlių pasakos pasiilgę vaikai.. dėl šypsenos tų vaikų, Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas, iškeitęs savo patogias lovas į palapines ir pripučiamus čiužinius, keliauja ištisas savaites...

 

Jau birželio 8 dieną 12 valandą Lėlių vežimo teatro 15 asmenų kūrybinė grupė iškeliaus penkiolikai dienų ir aplankys Panevėžio, Anykščių, Rokiškio bei Kupiškio rajonus. Kolektyvas rodys spektaklius Velžyje, Liūdynėje, Miežiškiuose, Nevėžyje, Raguvėlėje, Troškūnuose, Anykščiuose, Naujuosiuose Elmininkuose, Debeikiuose, Leliūnuose, Svėdasuose, Kalviuose, Kamajuose, Sėlynėje, Bajoruose, Panemunėlyje, Panemunėlio Geležinkelio stotyje, Laičiuose, Skapiškyje, Naiviuose, Šepetoje, Kupiškyje, Rudiliuose, Subačiuje, Tiltagaliuose, Karsakiškyje, Kaubariškyje, Paliūniškyje, Vaivaduose.

 

Trisdešimt ketvirtąjį kartą vis skirtingų vietovių gyventojus džiuginantis teatro kolektyvas, šią vasarą rodys spektaklį Nely Osipova „PUSANTROS SAUJOS“. Spektaklio režisierius - Kijevo nacionalinio, kino, teatro ir televizijos universiteto dėstytojas, Kijevo akademinio lėlių teatro režisierius, daugybės premijų ir tarptautinių festivalių laureatas Michailas Urickis. Spektaklis „ PUSANTROS SAUJOS“ pripildytas šilumos, meilės pačiam artimiausiam pasaulyje žmogui – mamai. Pagrindinis veikėjas - avinukas, įveikęs baimes, leidžiasi į kupiną nuotykių kelionę, kurios tikslas – rasti vaistą, išgelbsiantį mamai gyvybę -  druskos. Pasaka moko mažąjį žiūrovą, jog gyvenime egzistuoja gėris ir blogis, džiaugsmas ir liūdesys, o žmogus privalo išmokti kovoti su blogiu ir dalintis džiaugsmu.

 

Ši tradicija neblėsta dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties. Projektu siekiama populiarinti Panevėžio miesto vardą bei lėlių teatro meną regionuose, suartinti  ir paskatinti bendradarbiavimą bei partnerystę su vietos bendruomenėmis, formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.

 

Lėlių vežimo teatro kolektyvas už paramą, organizuojant 2019 metų Tradicines vasaros gastroles su vežimu, nuoširdžiai dėkoja Panevėžio miesto savivaldybei ir Lietuvos kultūros tarybai. Nes tik mūsų visų dėka pasaulyje skleidžiamas gėris.. Tik geras žmogus gyvena pagal savo prigimtį – žmogiškumą, o geri jo darbai tobulina šį pasaulį...

VASAROS GASTROLIŲ SU VEŽIMU 2019 M. MARŠRUTAS

 

Festivalis „Vaikai ir lėlės“ Kupiškyje

Praskriejo gegužės 15-17 dienomis Kupiškyje jau antrus metus organizuojamas profesionalaus lėlių teatro festivalis „Vaikai ir lėlės“. Panevėžio lėlių vežimo teatras festivalyje dalyvavo jau antrus metus. Šiais metais rodėme spektaklį H. K. Anderseno pasakos motyvais „Sniego Karalienė“ (rež. V. Mazūras). Neapsakomai geras jausmas girdėti nuoširdų vaikų juoką ir matyti vis daugiau šypsenų. Taip pat turėjome galimybę stebėti kolegų spektaklius, kurie nenustoja stebinti, o ką jau kalbėti apie įdomias ir kūrybiškai prabėgusias lėlių gamybos edukacijas, prizus. Džiaugiamės turėję galimybę pasisvečiuoti Kupiškyje ir būti festivalio „Vaikai ir lėlės“ dalimi. 

Festivalio simboliu tapusi, kartu auganti lėlė Babausiukas atšventė savo pirmąjį gimtadienį (lėlė gimė 2018 metais, kartu su pirmuoju „Vaikai ir lėlės“ festivaliu). Babausiuko krikštatėviai – Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, uždarė festivalį. Babausiukas su visais atsisveikino iki kitų metų. 

 

O mes padūkėliui Babausiukui ir visam Kupiškio kultūros centrui dėkojame už šiltą sutikimą, gerus įspūdžius ir iki pasimatymo kitąmet!

 

Muziejų naktis 2019

 

Panevėžio lėlių vežimo teatras jau ne pirmus metus dalyvauja Panevėžio Kraštotyros muziejaus organizuojamame renginyje „Muziejų naktis“ . Šiais metais lėlių teatro spektaklį „Meduolių trobelė“  (Brolių Grimų pasakos motyvais, rež. J. Borisova) galėsite pamatyti gegužės 18 d. 19.20 val. Panevėžio lėlių vežimo teatre.
Vietų skaičius ritobas. Vietos į spektaklį rezervuojamos numeriu +370 45 511236 arba +370 45 460533.  Kvietimus galėsite pasiimti kasoje.
 

Muziejų naktis – tai kasmetinis Tarptautinės muziejų tarybos inicijuojamas renginys, kurio metu muziejus lankytojai gali lankyti vakare ir naktį. Gegužės 18 d. 19-24 val. duris lankytojams atvers Panevėžio kraštotyros muziejus, kino centras „Garsas“, dailės ir fotografijos galerijos, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir žinoma Panevėžio lėlių vežimo teatras. Kultūros įstaigos kvies visus naktinėtojus, išsiilgusius nuotykių ir pramogų.
 

Kviečiame ateiti ne tik į Lėlių vežimo teatro spektaklį, bet ir sudalyvauti orientavimosi varžybose „Muziejaus Lobiai 2019“, pasisemti žinių ir įdomios patirties edukacinėse programose, įvairiuose žaidimuose, ekskursijose ir parodose. Muzikos mylėtojai ir tikri Muziejų nakties gerbėjai kviečiami į magiškais garsais užburiančius grupių „Penktas vėjas“ ir „Okata“ koncertus. O kino centro „Garsas“ kieme galėsite  pamatyti dokumentinį filmą „Kelionės namo“.
 

Visi renginiai nemokami! MUZIEJŲ NAKTIES PROGRAMA

Geros naujienos Kultūros paso turėtojams

 

Panevėžio lėlių vežimo teatras palaiko idėją ir dalyvauja programoje „Kultūros pasas“. Kviečiame moksleivius, turinčius kultūros pasus, pamatyti Lėlių vežimo teatro spektaklius: „Ką jūs iš manęs padarėt?“, rež. A. Markuckis„Pusantros saujos“, rež. M. Urickis , „Lietuviški perdaivanimai“, rež. J. Titarov , „Beketo bliuzas“, rež. I. Čabanovas ir kitus.

 

Spektakliai organizuojami ne tik Panevėžio lėlių vežimo teatre (Respublikos g. 30, Panevėžys). Užsiregistravę, spektaklį galėsite pamatyti ir savo mokykloje - atvažiuosime tiesiai pas Jus!

 

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.“ Daugiau apie kultūros pasą

 

Registracija www.kulturospasas.lt arba numeriu 867797335.

Premjera suaugusiems - „Figaro vedybos“

Panevėžio Lėlių vežimo teatras, laužydamas stereotipus, jog lėlių teatras skirtas tik vaikams, 2019 metų balandžio 19 dieną pristatė jau antrą spektaklį skirtą suaugusiems. Šį kartą profesionalus teatro kolektyvas, kartu su žymiu Ukrainos režisieriumi Nikolu Lapunovu žiūrovui pristatė spektaklį Pjero Bomaršė „Figaro vedybos“.


„Figaro vedybos“ – tai gyva, sąmojinga ir taikli situacijų komedija - bufonada. Įdomi fabula, išradingai supintos meilės intrigos, netikėtos situacijos, šmaikščios replikos, kaip iš gausybės rago byrantys sąmojai ir aforizmai. Spektaklyje iškeliamos rimtos, aktualios ir šiomis dienomis politikos problemos, absurdo detalės, kurias žiūrovai supranta netiesiogiai. Spektaklis sudarytas iš dviejų dalių ir trunka 2 valandas. 


Spektaklio režisierius Niko Lapunovas teigia, jog lėlių teatrų aktoriai gali drąsiai konkuruoti su dramos teatrų aktoriais, kelti globalių problemų klausimus, kalbėti apie meilę, valdyti lėles ir tuo pačiu įkūnyti herojus ir pasirodyti scenoje patys. Spektaklis moko, jog kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, viskas sugrįžta tuo pačiu: melas – melu, blogis – blogiu. Tai skatina susimąstyti apie tikrųjų vertybių svarbą. Režisieriaus įsitikinimu, lėlių teatre galima atsipalaiduoti ir pailsėti, prasmingai praleisti laiką, plečiant kultūrinį akiratį su šeima ir draugais. Spektaklis sužadina asmenybės domėjimąsi menu, suteikia galimybę mąstyti, diskutuoti. Spektaklio suaugusiems režisieriaus žodžiais tariant: „Lėlė, kaip instrumentas išjuokti problemą, ji neutrali – nepriima nei vienos, nei kitos pusės, o lėlininkas žaidžia personažą per kaukę. Žmogus scenoje gali suvaidinti problemą, tačiau pasitelkus lėlę, globalias problemas galima iškelti daug tiksliau“. 


Spektaklis Pjero Bomaršė „Figaro vedybos“ gausus cirko, operos, baleto elementais. Lėlininkas valdo lėlę, dainuoja, šoka, vaidina gyvame plane. 2019 metų balandžio 19-ąją spektaklio premjera žiūrovams leido ne tik atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką teatre, tačiau skatino mąstyti apie tikrųjų vertybių svarbą, diskutuoti.

Pramoginis traukinukas jau Laisvės aikštėje!

Visus kviečiame pasivažinėti Panevėžio lėlių vežimo teatro pramoginiu traukinuku. Panevėžio miesto Laisvės aikštėje traukinukas važinėja trečiadieniais-šeštadieniais 11-18.30 valandomis ir sekmadieniais 11-15 valandomis.

Paminėjome žymiojo pasakų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimimo metines

 

 

H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybę vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo.

 

Panevėžio lėlių vežimo teatrui H. K. Andersenas ir jo kūryba yra ypatingai svarbūs. Teatras daug metų kuria žymaus rašytojo pasakų motyvais. Teatro įkūrėjui, direktoriui ir meno vadovui - Antanui Markuckiui skirta Tarptautinė Danijos Karalystės  H.K.Anderseno premija.

 

Šių metų balandžio 2 dieną 14 valandą Lėlių vežimo teatras Kūrėjo 214-ojo gimimo metinėms paminėti rodė spektaklį H. K. Anderseno pasakos motyvais "ANDERSENO SAPNAS" (Alavinis kareivėlis), rež. O. Dmitrijeva.

 

 

 

 

Dalyvausime festivalyje „Vaikai ir Lėlės“ Kupiškyje

Gegužės 15-17 dienomis Kupiškio kultūros centras jau antrus metus kviečia į profesionalaus lėlių teatro festivalį „Vaikai ir lėlės“, skirtą Tarptautinei šeimos dienai. Festivalio organizatoriai pastebi, jog teatro pasaulis beribis, todėl jame užtenka vietos visiems, kurie pasaulį mato kitaip nei daugelis. Lėlių teatras – unikalus, išskirtinių galimybių, turtingų tradicijų turintis kultūros reiškinys, darantis įtaką asmenybės tobulėjimui, suteikiantis vaikams ir visai šeimai daug teigiamų emocijų. Šio festivalio simbolis - energinga lėlė vardu Babausiukas, „gimusi“ pirmojo festivalio metu, šiemet švęs savo pirmąjį gimtadienį.

 

Per tris festivalio dienas bus parodyti 7 spektakliai, savo programas rodys: Kauno valstybinis lėlių teatras, Vilniaus lėlių teatras „Avilys“, Vilniaus teatras „Lėlė“, Klounų studija „Dulidu“, „Stalo teatras“ , Šeimos teatras „Lino lėlės“ ir mes - Panevėžio lėlių vežimo teatras. Festivalis žiūrovus stebins ne tik profesionalaus lėlių teatro spektakliais, tačiau ir lėlių paroda bei lėlių gamybos kūrybinėmis dirbtuvėmis.

 

Gegužės 17 d. (festivalio uždarymo dieną) 18val. galėsite pamatyti Lėlių vežimo teatro spektaklį H. K. Anderseno pasakos motyvais „Sniego Karalienė“, rež. V. Mazūras. Tai visiems žinoma pasaka, praturtinta meile bei gyvenimo išmintimi. Mažų vaikų draugystė, padėjusi nugalėti sunkumus, išauga į meilę. Spektaklyje aukštinamas tarpusavio ryšys, tačiau režisierius – teatro scenos maestro Vitalijus Mazūras nesileidžia į sentimentalumus, akcentuoja, jog ryšys tvirtėja kartu išgyvenus sunkumų. 

 

Kupiškio kultūros centras kviečia lėlių teatro gerbėjus ateiti ir dar kartą įsitikinti, kiek žmogiškos išminties slypi pasakose! Iki susitikimo Kupiškyje! Panevėžio lėlių vežimo teatras nekantrauja jau antrą kartą sudalyvauti festivalio šurmulyje, parodyti ir pamatyti lėlių teatro spektaklių ir pasisemti gerų emocijų.

 

Daugiau informacijos apie festivalį, spektaklių aprašymus ir nuotraukas rasite festivalio facebook profilyje 
(Festivalis „Vaikai ir lėlės“ Kupiškyje). 

 

 

Jau priimami užsakymai grupėms

Panevėžio lėlių vežimo teatras kviečia pasitikti vasarą Lėlių teatre! Teatras - magiška vieta, kurioje vaikai ne tik lavina savo kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius ir išlaisvina fantaziją. Būdami teatre vaikai geriau save pažįsta, lavina empatijos jausmą, ugdo socialinius įgūdžius. Be to, žiūrėdami ir dalyvaudami spektakliuose apie jų bendraamžius, jie supranta, kad yra ne vieni, kad ir kiti bendraamžiai taip pat kartais barasi su tėvais, patiria patyčias mokykloje, jaučiasi vieniši, kažko bijo ar kartais negali suvaldyti savo pykčio. Tai yra vienas iš būdų mokytis spręsti problemas, lavinti konfliktų valdymo įgūdžius, ugdyti savireguliaciją. 

 

Norint pamilti lėlių teatrą, reikia jį pažinti. Todėl Panevėžio lėlių vežimo teatras kviečia klases, darželių grupes Jums patogiu laiku pažinti ir prisiliesti prie Magiško lėlių teatro pasaulio. Galėsite pamatyti spektaklį Brolių Grimų pasakos motyvais „MEDUOLIŲ TROBELĖ“, rež. J. Borisova ir/arba sudalyvauti Panevėžio lėlių vežimo teatro edukacijoje.

 

Kviečiame suskubti, nes vietų skaičius ribotas. Grupėms nuo 50 žmonių taikomos nuolaidos.

 

Spektaklių ir/arba edukacijos grupėms užsakymai priimami numeriu +370 67797335.