tel. +370 45 511236
el. p. vezimoteatras@gmail.com
Lėlių vežimo teatras
tel. +370 45 511236
el. p. vezimoteatras@gmail.com
tel. +370 45 511236
el. p. vezimoteatras@gmail.com
Spektaklis ,, JisJiGyvenimas“, rež. M.Bogomas
Marinos Bogomas vizualiai plastiškas projektas ,,JisJiGyvenimas“.
Spektaklio kūrėjai be galo džiaugiasi, kad šiandieninis projektas realizuotas Panevėžio lėlių vežimo teatro scenoje. Kuriant spektaklį meniniu įkvėpimu visomis savo formomis tapo: kartonas, vatmanas, kraft ir biuro popierius.
Dėka savo plastiškumo popierius padeda ieškoti ir surasti subtilių ir atpažįstamų metaforų bei simbolių, kurie lygiai taip pat sugyvena su scenos menininkais.
Spektaklis sukurtas iš absoliučiai poliarinių žanrų: klounados, tragedijos, ekscentriados, filosofinės parabolės. Toks žanrų derinys leido išplėsti sceninių eksperimentų lauką ir šnekėtis su žiūrovais be žodžių.
Apie ką spektaklis?
Apie Ją. Apie Jį. Apie Gyvenimą.
O gal ir apie Jus.
Žiūrėkite. Klausykite! Pajauskite.
Žemaitės kaukių komedija „Trys mylimos“, rež. A. Armonas
Kviečiame į teatrą, kur meilės intrigos ir nepaprasti veikėjai susipina į neįtikėtiną komedijos siužetą! Panevėžio lėlių vežimo teatras su didžiuliu džiaugsmu pristato Žemaitės kaukių komediją "Trys mylimos", režisierius Algimantas Armonas.
Yra dramaturginių kūrinių, kurių vertė neišblėsta net ir praėjus amžiams. "Trys mylimos" kaip dramaturginis perlas yra brangus lietuviams. Į sceną jūsų akimis atkeliauja penki personažai, kiekvienas su savo unikalia istorija ir siekiais. Trys moterys, trys mylimos, gyvenančios po vienu stogu ir yra įsimylėję tą patį kaimo berną Liudviką. Ar tai tikra meilė ar išmintinga apgavystė?
Panevėžio lėlių vežimo teatras 2024-aisiais metais startuoja su premjera H. K. Anderseno pasakos motyvais „Vienos eglutės istorija“, aut. ir rež. K. Grosmanas.
Spektaklis paremtas žymaus Danų pasakų rašytojo H. K. Anderseno pasaka „Eglutė“, kurioje kūrėjas perteikia ne visai laimingą viso gyvenimo istoriją. H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybė vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo.
Panevėžio lėlių vežimo teatras mažuosius žiūrovus kviečia į naująją premjerą Lietuvių liaudies pasakų motyvais - "Pasakų medis". Teatro kūrybinė trupė, kartu su profesionalia, ne vieną spektaklį Panevėžio lėlių vežimo teatre pastačiusia režisierė iš Ukrainos Marina Bogomas ir dailininke Olga Filončiuk, sukūrė spektaklį, kurio pagrindas yra lietuvių liaudies pasakos. Spektaklis ypatingas ne tik savo vertybėmis, bet ir įstabiomis šiaudinėmis lėlėmis, kurios atgyja vos į jas pažiūrėjus, o su kiekvienu jų judesiu prasideda stebuklas.
"Trys paršiukai" - nepaprastas nuotykis ant scenos!
Teatro scena visada yra magiška vieta, kurioje įvyksta įvairiausi nuotykiai ir stebuklai. Šį sezoną, pasiruoškite smagiam ir visai šeimai pritaikytam spektakliui "Trys paršiukai"!
Savo pirmaisiais šildančiais spinduliais nudžiuginus pavasario saulei Panevėžio lėlių vežimo teatras skuba prisidėti prie gerų emocijų, pristatydamas mažiesiems žiūrovams PREMJERĄ – spektaklį J. Čepovesckio pjesės motyvais „Dėdulės klouno šypsena“. |
|
Pasisėmęs kūrybinės energijos ir įkvėpimo Panevėžio lėlių vežimo teatras žiūrovams pristato naują spektaklį - LIETUVIŲ LIAUDIES PASAKOS MOTYVAIS "STALELIS, OŽKELĖ IR KLABANDĖLIAI"
Teatro kolektyvas pristato visiškai naują spektaklį - J. Gruševskio pjesės motyvais „Liūdna linksma pasaka“. Spektaklio režisierė Alisa Gladkova – Kijevo Nacionalinio teatro, kino ir televizijos universiteto režisūros specialybės absolventė.
Muzikinė komedija “Stebuklingas smuikas”. Tai nuotaikinga pasaka, kurioje vaikai susipažįsta su muzika ir muzikos instrumentais, su mokinio ir mokytojo santykiais. Istorija apie tai, kaip miško gyventojus sujungė muzika nepaliks abejingo nei vieno žiūrovo.
Panevėžio lėlių vežimo teatras žiūrovų teismui pristato spektaklį "Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių" lietuvių liaudies pasakų motyvais. Tai grįžimas prie tautiškumo ištakų, prie folkloro užuomazgų, prie mitologinių motyvų. Užburianti spektaklio muzika sukuria magišką nuotaiką. Giesmės, pereinančios į sutartines, - etniškumas, sujungtas su šiuolaikišku skambesiu, pasikartojantis ritmas nukelia mus į pasaką, pilną skambesio , muzikos, simbolikos. Tikrumo, etniškumo pojūtį sustiprina ir lėlės bei scenografijos detalės, pagamintos iš natūralių medžiagų : šiaudų , drobės, medžio. Tai taip natūraliai sujungta į visumą, kad kuriama nuotaika išties kupina paslapties, stebuklo laukimo.
Tai visame pasaulyje žinoma pasaka "Raudonkepuraitė", tačiau režisierius K. Grosmanas į šią pasaką pažvelgė kitaip: netradiciškai, šiuolaikiškai, žaismingai, orginaliai. Visi veikėjai ne tik kalbės, bet ir dainuos, šoks džiazo ritmu. Spektaklio metu išryškinama mintis, jog nereikia spręsti apie ką nors iš pirmo žvilgsnio, jeigu graži išvaizda, nereiškia, kad vidus gražus...
skirtas Panevėžio lėlių vežimo teatro kūrybinės veiklos 35-mečiui
... Ant pjedestalo iškeliamas arklys, žirgas. Jis veržiasi su sparnais į dar neatrastas kūrybos erdves, įkvėpdamas ir globodamas meno žmones. Pegasas, liaudies dainose žirgas, žirgelis, o Lėlių vežimo teatre – ištikimas draugas ir pagalbininkas arklys, ilgus metus kantriai tempęs pilną lėlių ir žmonių vežimą, iš kurio buvo rodomi spektakliai atokiausiuose Lietuvos kaimuose ir miesteliuose.