svetainę sukūrė proweb.lt

Spektakliai

Pegasas

Performansas
"VEŽIMU APLENKIANT LAIKĄ",

skirtas Panevėžio lėlių vežimo teatro kūrybinės veiklos 35-mečiui

... Ant pjedestalo iškeliamas arklys, žirgas. Jis veržiasi su sparnais į dar neatrastas kūrybos erdves, įkvėpdamas ir globodamas meno žmones. Pegasas, liaudies dainose žirgas, žirgelis, o Lėlių vežimo teatre – ištikimas draugas ir pagalbininkas arklys, ilgus metus kantriai tempęs pilną lėlių ir žmonių vežimą, iš kurio buvo rodomi spektakliai atokiausiuose Lietuvos kaimuose ir miesteliuose.

 

 

 

Performanse persipina šešėlių teatras, pasakojantis arklio istoriją, su įspūdinga mechaninio teatro technika. Gyvą planą papildo spalvingi personažai, Pegaso sergėtojai. Nuostaba, susižavėjimas, hipnotizuojantis preciziškai atlikto kūrinio įtaigumas nukelia mus į stebuklingą magijos pasaulį. Kiekvienas galime interpretuoti Pegaso pasirodymą savaip: ką užburs kinetinės skulptūros - didžiulės lėlės - mechaninės galimybės, judesys, spalvos...  O gal atsiskleis ir filosofinių klausimų gelmė: gyvenimas, mirtis, prisikėlimas, amžinybė... 

SKRISTI SU SPARNAIS IR BE JŲ - LAISVA SIELA, JUDESIO POEZIJA - LAISVĖ...

 

KŪRĖJAI: Oksana Rosol, Aleksandras Sergijenko,  Margarita Kiseliova, Igoris Ignatenko, Marija Patokova, Aleksandras ŽeleznovasStanislavas Alochinas, Vladislavas Mozgovijus, Danutė Rukšienė, Rima Lapinskienė, Vladlenas Pupkovas, Andrius GaigalasIna Jackūnienė, Gražina Tamulytė, Marina Kreidi, Daiva Matiukaitė, Reda Matuzevičienė, Antanas Markuckis.