svetainę sukūrė proweb.lt

Spektakliai

VIENOS EGLUTĖS ISTORIJA

Panevėžio lėlių vežimo teatras 2024-aisiais metais startuoja su premjera H. K. Anderseno pasakos motyvais „Vienos eglutės istorija“, aut. ir rež. K. Grosmanas

Spektaklis paremtas žymaus Danų pasakų rašytojo H. K. Anderseno pasaka „Eglutė“, kurioje kūrėjas perteikia ne visai laimingą viso gyvenimo istoriją. H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybė vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo. 

 

Spektaklio „Vienos eglutės istorija“ pagrindinė veikėja – eglutė - tai baikšti, nerimstanti fantazuotoja, amžinai nepatenkinta garbėtroška, niekada nepatyrusi laimės akimirkos, nes arba vis tikėjosi ko nors geriau, nei yra dabar, arba nostalgiškai žvelgė į praeitį. Spektaklio pasakiškumą lemia sužmogėjimo principas. Šis daugiasluoksnis kūrinys provokuoja įvairius suvokimus ir interpretacijas ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir jų tėveliams. Dažnas, apsilankęs spektaklyje suvoks, o galbūt prisimins, jog reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, būti laimingu dabar ir neieškoti tobulumo kažkur svetur. 

 

KŪRĖJAI:


Spektaklio autorius ir režisierius - Konstantinas Grosmanas
Dailininkė - Olga Filončiuk;
Kompozitorius - Aleksandras Poliščiukas;
Aktoriai – Rita Zutkienė, Margaryta Kisiliova, Igoris Ignatenko, Vladislavas Mozghovijus;
Garso režisierius – Andrius Gaigalas;
Šviesos režisierė – Ina Jackūnienė;
Režisieriaus asistentė – Reda Matuzevičienė;
Spektaklį kuriant dalyvavo - Marina Kreidi, Maria Makarenko, Liubov Osipova, Kęstutis Vaitkevičius;
Teatro meno vadovas - Antanas Markuckis.

 

Premjera 2024 m. sausio 13 d.

 

Skirta vaikams nuo 3m.
Spektaklio trukmė: 40 min.