svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

Interaktyvus ekranas - langas į teatro pasaulį!

Kalėdos atnešė ypatingą staigmeną mūsų teatrui! Vakar mus netikėtai aplankė pats Kalėdų senelis, kuris atnešė puikių dovanų - interaktyvų ekraną! Ekranas atveriantis langą į paslaptingą teatro pasaulį. Ši naujovė ne tik suteikia galimybę susipažinti su teatro repertuaru, bet ir leidžia patirti, kaip teatras gyvena šiandien.

DĖMESIO!

Panevėžio lėlių vežimo teatro spektakliai gruodžio 9 d. (šeštadienį) teatre nevyks.

Kūrybinis kolektyvas išvyksta į gastroles Kretingos rajone! 
Gruodžio 10 d. (sekmadienį) lauksime Jūsų teatre su nuostabiu spektakliu pagal H. K. Anderseno pasakos motyvais „SNIEGO KARALIENĖ“, rež. V. Mazūras!

Bilietus į spektaklius kviečiame įsigyti teatro kasoje arba kakava.lt.

M. Bogomas apie spektaklį „Pasakų medis“

Lapkričio 18 d. Panevėžio lėlių vežimo teatre įvyko naujo spektaklio „Pasakų medis“ premjera. Spektaklio autorė ir režisierė Marina Bogomas (Maryna Bohomaz)  pasakoja apie kūrybinį procesą ir dalinasi, kaip lietuviškos pasakos, šiaudų lėlės ir sūpynės tapo magiška jungtimi tarp kultūrų. Spektaklis ne tik kviečia į pasakų pasaulį, bet ir skatina supratimą apie bendras žmogiškas vertybes, siekiant pabrėžti kultūrų įvairovę ir kartu turimus panašumus. 

Spektaklio "PASAKŲ MEDIS" premjera

Panevėžio lėlių vežimo teatras mažuosius žiūrovus kviečia į naująją premjerą - "Pasakų medis". Teatro kūrybinė trupė, kartu su profesionalia, ne vieną spektaklį Panevėžio lėlių vežimo teatre pastačiusia režisierė iš Ukrainos Marina Bogomas ir dailininke Olga Filončiuk, sukūrė spektaklį, kurio pagrindas yra lietuvių liaudies pasakos. Spektaklis ypatingas ne tik savo vertybėmis, bet ir įstabiomis šiaudinėmis lėlėmis, kurios atgyja vos į jas pažiūrėjus, o su kiekvienu jų judesiu prasideda stebuklas. Skirta vaikams nuo 2 metų.

Visus, norinčius apsilankyti premjeroje “Pasakų medis”, lauksime Panevėžio lėlių vežimo teatre lapkričio 18 ir 19 dienomis. Bilietus į spektaklius kviečiame įsigyti internetinėje svetainėje kakava.lt arba teatro kasoje.

Ihor Ihnatenko ir kultūrų sąveika teatre

LrytasTV laidoje „LIETUVIŠKAI“ atveriamos durys į Panevėžio Lėlių vežimo teatro pasaulį, kur dirba ir kuria aktorius iš Ukrainos Ihor Ihnatenko. Aktorius atvyko į Lietuvą 2019 metais ir per keturis darbo metus įnešė naujų spalvų į teatro sceną.
Ihoris yra profesionalus aktorius - lėlininkas, išsiskiria savo gyvu ir emociniu aktyvumu scenoje.  Į Panevėžį atvyko pakviestas lėlių vežimo teatro meno vadovo Antano Markuckio, kuris darbui teatre ieškojo profesionalių aktorių – lėlininkų, nes Lietuvoje jų trūksta. A. Markuckis išryškina, kaip Ihoris ir kiti užsieniečiai aktoriai atneša ne tik savo talentą, bet ir skatina kultūrinį sąveikavimą bei profesionalumo plėtrą Lietuvos teatre. Laidoje pasakojama su kokiais iššūkiais aktorius susidūrė atvykęs į Lietuvą, ypač susijusius su lietuvių kalba. Ihoris ir jo kolegos iš Ukrainos dalijasi savo patirtimi, pasakodami apie kultūrinius skirtumus, gyvenimą Panevėžyje ir darbą teatre.

Laida: LIETUVISKAI. 7serija. Ihoris. Eteris20231014-LrytasTV

Vilniaus teatras „Lėlė“ atšventė savo 65-tąjį gimtadienį!

Spalio 27 d. Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas pasveikino Vilniaus teatrą „Lėlė“ su gimtadieniu. Kolektyvo narės susitiko su kolegomis, mėgavosi bendravimu ir šiltu priėmimu. Ypač didelė garbė buvo susitikti su nacionalinės premijos laureatu V. Mazūru, kuris Panevėžio lėlių vežimo teatre yra sukūręs tokius spektaklius kaip „Sniego karalienė“, „ Nykštukas Nosis“, „ Lakštingala“, „ Raudonkepuraitė“ ir k.t.. Vakaro metu buvo rodomas trupės „Fekete Seretlek“ iš Čekijos spektaklis „EXIT“.
EXIT - tai lėlių, objektų, gyvai atliekamos liaudies ir elektroninės muzikos kabaretas, pranokstantis įprastas tradicinio lėlių teatro galimybes. Čekijoje kuriantys menininkai drąsiai interpretuoja Hanso Christiano Anderseno pasakas, prikeldami daiktus, medžiagas ir lėles bendrai objektų ir gyvų atlikėjų scenoje kuriamai muzikinei kompozicijai. 

 

Šalies teatrų festivalis "Jaunatis"

Nuo Spalio 16 - os dienos Klaipėdos žvejų rūmuose vyksta šalies teatrų festivalis „Jaunatis“. Penkioliktą kartą vyksiantis renginys oficialiai skirtas vaikams ir jaunimui. Dalis spektaklių rekomenduojami ikimokyklinukams ir pradinukams, o kiti skirti jaunimui ir suaugusiems teatro žiūrovams. Festivalio tikslas – visuomenei pristatyti naujausius, Klaipėdoje dar nerodytus Lietuvos teatrų spektaklius, teigiamai įvertintus kritikų, pelniusius apdovanojimus kituose teatrų forumuose.
Pirmąkart festivalio „Jaunatis“ programoje – pažintis su Panevėžio lėlių vežimo teatru.

Spalio 24 d. 11 ir 13 val. Teatro salėje buvo rodomas muzikinis spektaklis „Raudonkepuraitė ir džiazas“, rež. K. Grosmanas

„Raudonkepuraitė“ – visame pasaulyje žinoma pasaka, tačiau režisierius Konstantinas Grosmanas į šią istoriją pažvelgė kitaip: netradiciškai, šiuolaikiškai, žaismingai, originaliai. Teatro versijoje vilkas – geras ir švelnus, o kiti veikėjai – tikri padaužos. Visi personažai (ir lėlės, ir aktoriai) ne tik kalba, bet ir dainuoja, šoka džiazo ritmu. Spektaklyje vaikams išryškinama mintis, kad nereikia spręsti apie ką nors iš pirmo žvilgsnio – jei graži išvaizda, nereiškia, kad vidus gražus...
Festivalio programą galite rasti čia.