svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

VYŠYVANKOS DIENA PANEVĖŽYJE

Gegužės 19 dieną lėlių vežimo teatro kolektyvas kartu su visa širdimi Ukrainą palaikančiais Panevėžio miesto gyventojais minėjo nacionalinę Vyšyvankos dieną. 

 

 

 

 

 

 

Šeimos šventė Utenoje

Teatro kūrybinė grupė gegužės 15 dieną Panevėžio miesto vardą garsino Utenoje, kur vyko šeimos šventė.

Praūžė MUZIEJŲ NAKTIS!

Gegužės 14 dieną Panevėžys šventė MUZIEJŲ naktį. Šventėje dalyvavo ir lėlių vežimo teatro kolektyvas. Dalinamės renginio akimirkomis.

Akimirkos iš festivalio "Vaikai ir lėlės 2022"

Vakar (gegužės 13 dieną) profesionalus lėlių vežimo teatro kolektyvas dalyvavo Kupiškio kultūros centro lėlių teatrų festivalyje "Vaikai ir lėlės", kur džiugino susirinkusius spektakliu Vladleno Sniežkovo pjesės motyvais "Su sraige aplink pasaulį" (rež. K. Grosmanas).

Susitinkame muzieju naktyje!

Teatro kūrybinė grupė kviečia  visus į muziejų nakties renginį Panevėžyje.

 

Akimirkos iš praūžusios premjeros.

Panevėžio lėlių vežimo teatre balandžio 30 dieną praūžė PREMJERA – lietuvių liaudies pasakų motyvais “Dvylika brolių, Juodvarniais lakstančių” (režisierius Donatas Savickis). Dėkojame visiems, mažiems ir dideliems, dalyvavusiems spektaklyje! Na, o žiūrovai, nespėję apsilankyti naujienoje, tą padaryti turės galimybę gegužės mėnesį.

 

KVIEČIAME Į PREMJERĄ!

Panevėžio lėlių vežimo teatras žiūrovų teismui pristato spektaklį „DVYLIKA BROLIŲ, JUODVARNIAIS LAKSTANČIŲ“ lietuvių liaudies pasakų motyvais (rež. D. Savickis)

Tai grįžimas prie tautiškumo ištakų, prie folkloro užuomazgų, prie mitologinių motyvų. Užburianti spektaklio muzika sukuria magišką nuotaiką. Giesmės, pereinančios į sutartines, - etniškumas, sujungtas su šiuolaikišku skambesiu, pasikartojantis ritmas nukelia mus į pasaką, pilną skambesio, muzikos, simbolikos. Tikrumo, etniškumo pojūtį sustiprina ir lėlės bei scenografijos detalės, pagamintos iš natūralių medžiagų: šiaudų, drobės, medžio. Tai taip natūraliai sujungta į visumą, kad kuriama nuotaika išties kupina paslapties, stebuklo laukimo.

Su Tarptautine Teatro diena!

Panevėžio lėlių vežimo teatras sveikina aktorius, režisierius, teatro žmones, teatro mylėtojus, žiūrovus su Tarptautine Teatro diena! Kurkite, būkite kūrybingi, menas išgelbės pasaulį!

Siunčiame muzikinį sveikinimą:

https://www.youtube.com/watch?v=DUSE8VJY_JM

Filmas apie Jubiliejines 35-ąsias Panevėžio lėlių vežimo teatro vasaros gastroles

2021 metais Panevėžio lėlių vežimo teatras vyko į Jubiliejines 35-ąsias tradicines vasaros gastroles su vežimu po Lietuvą. Kartu keliavo ir valandos trukmės dokumentinį filmą kūrė Vokietijos ir Prancūzijos televizijos "ATRE" kūrybinė komanda su režisieriumi G. Arneth. 

Tarptautinę lėlininkų dieną įvyko filmo premjera per Vokietijos ir Prancūzijos televizijos "ARTE Europos kultūros kanalą". 

Kviečiame pasižiūrėti sutrumpintą filmo variantą nuotoliniu būdu.

Filmo nuoroda:  https://www.arte.tv/de/videos/101139-020-A/geo-reportage/?fbclid=IwAR1ATBIv644Z4hrFlQfzI3Lz4QEWz-i_h8QdP6uL-THJR5DzMUGsI51cIT4

  

Spektaklis ukrainiečių kalba

Teatro dienos išvakarėse Panevėžio lėlių vežimo teatre vyko spektaklis "SKANI ISTORIJA", rež. M. Bogomas, ukrainiečių vaikams, nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje, jų gimtąja kalba. Džiaugiamės, kad galėjome bent maža dalimi prisidėti prie ukrainiečių palaikymo, praskaidrinti mažųjų žiūrovų nuotaiką ir tikimės, kad dar kartosime. 

Iki susitikimų teatre!