svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

Muziejų naktis 2019

 

Panevėžio lėlių vežimo teatras jau ne pirmus metus dalyvauja Panevėžio Kraštotyros muziejaus organizuojamame renginyje „Muziejų naktis“ . Šiais metais lėlių teatro spektaklį „Meduolių trobelė“  (Brolių Grimų pasakos motyvais, rež. J. Borisova) galėsite pamatyti gegužės 18 d. 19.20 val. Panevėžio lėlių vežimo teatre.
Vietų skaičius ritobas. Vietos į spektaklį rezervuojamos numeriu +370 45 511236 arba +370 45 460533.  Kvietimus galėsite pasiimti kasoje.
 

Geros naujienos Kultūros paso turėtojams

 

Panevėžio lėlių vežimo teatras palaiko idėją ir dalyvauja programoje „Kultūros pasas“. Kviečiame moksleivius, turinčius kultūros pasus, pamatyti Lėlių vežimo teatro spektaklius: „Ką jūs iš manęs padarėt?“, rež. A. Markuckis„Pusantros saujos“, rež. M. Urickis , „Lietuviški perdaivanimai“, rež. J. Titarov , „Beketo bliuzas“, rež. I. Čabanovas ir kitus.

 

Spektakliai organizuojami ne tik Panevėžio lėlių vežimo teatre (Respublikos g. 30, Panevėžys). Užsiregistravę, spektaklį galėsite pamatyti ir savo mokykloje - atvažiuosime tiesiai pas Jus!

 

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.“ Daugiau apie kultūros pasą

 

Registracija www.kulturospasas.lt arba numeriu 867797335.

Premjera suaugusiems - „Figaro vedybos“

Panevėžio Lėlių vežimo teatras, laužydamas stereotipus, jog lėlių teatras skirtas tik vaikams, 2019 metų balandžio 19 dieną pristatė jau antrą spektaklį skirtą suaugusiems. Šį kartą profesionalus teatro kolektyvas, kartu su žymiu Ukrainos režisieriumi Nikolu Lapunovu žiūrovui pristatė spektaklį Pjero Bomaršė „Figaro vedybos“.


„Figaro vedybos“ – tai gyva, sąmojinga ir taikli situacijų komedija - bufonada. Įdomi fabula, išradingai supintos meilės intrigos, netikėtos situacijos, šmaikščios replikos, kaip iš gausybės rago byrantys sąmojai ir aforizmai. Spektaklyje iškeliamos rimtos, aktualios ir šiomis dienomis politikos problemos, absurdo detalės, kurias žiūrovai supranta netiesiogiai. Spektaklis sudarytas iš dviejų dalių ir trunka 2 valandas. 


Spektaklio režisierius Niko Lapunovas teigia, jog lėlių teatrų aktoriai gali drąsiai konkuruoti su dramos teatrų aktoriais, kelti globalių problemų klausimus, kalbėti apie meilę, valdyti lėles ir tuo pačiu įkūnyti herojus ir pasirodyti scenoje patys. Spektaklis moko, jog kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, viskas sugrįžta tuo pačiu: melas – melu, blogis – blogiu. Tai skatina susimąstyti apie tikrųjų vertybių svarbą. Režisieriaus įsitikinimu, lėlių teatre galima atsipalaiduoti ir pailsėti, prasmingai praleisti laiką, plečiant kultūrinį akiratį su šeima ir draugais. Spektaklis sužadina asmenybės domėjimąsi menu, suteikia galimybę mąstyti, diskutuoti. Spektaklio suaugusiems režisieriaus žodžiais tariant: „Lėlė, kaip instrumentas išjuokti problemą, ji neutrali – nepriima nei vienos, nei kitos pusės, o lėlininkas žaidžia personažą per kaukę. Žmogus scenoje gali suvaidinti problemą, tačiau pasitelkus lėlę, globalias problemas galima iškelti daug tiksliau“. 


Spektaklis Pjero Bomaršė „Figaro vedybos“ gausus cirko, operos, baleto elementais. Lėlininkas valdo lėlę, dainuoja, šoka, vaidina gyvame plane. 2019 metų balandžio 19-ąją spektaklio premjera žiūrovams leido ne tik atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką teatre, tačiau skatino mąstyti apie tikrųjų vertybių svarbą, diskutuoti.

Paminėjome žymiojo pasakų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimimo metines

 

 

H. K. Andersenas, vertinęs gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybę vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo.

 

Panevėžio lėlių vežimo teatrui H. K. Andersenas ir jo kūryba yra ypatingai svarbūs. Teatras daug metų kuria žymaus rašytojo pasakų motyvais. Teatro įkūrėjui, direktoriui ir meno vadovui - Antanui Markuckiui skirta Tarptautinė Danijos Karalystės  H.K.Anderseno premija.

 

Šių metų balandžio 2 dieną 14 valandą Lėlių vežimo teatras Kūrėjo 214-ojo gimimo metinėms paminėti rodė spektaklį H. K. Anderseno pasakos motyvais "ANDERSENO SAPNAS" (Alavinis kareivėlis), rež. O. Dmitrijeva.

 

 

 

 

Dalyvausime festivalyje „Vaikai ir Lėlės“ Kupiškyje

Gegužės 15-17 dienomis Kupiškio kultūros centras jau antrus metus kviečia į profesionalaus lėlių teatro festivalį „Vaikai ir lėlės“, skirtą Tarptautinei šeimos dienai. Festivalio organizatoriai pastebi, jog teatro pasaulis beribis, todėl jame užtenka vietos visiems, kurie pasaulį mato kitaip nei daugelis. Lėlių teatras – unikalus, išskirtinių galimybių, turtingų tradicijų turintis kultūros reiškinys, darantis įtaką asmenybės tobulėjimui, suteikiantis vaikams ir visai šeimai daug teigiamų emocijų. Šio festivalio simbolis - energinga lėlė vardu Babausiukas, „gimusi“ pirmojo festivalio metu, šiemet švęs savo pirmąjį gimtadienį.

 

Per tris festivalio dienas bus parodyti 7 spektakliai, savo programas rodys: Kauno valstybinis lėlių teatras, Vilniaus lėlių teatras „Avilys“, Vilniaus teatras „Lėlė“, Klounų studija „Dulidu“, „Stalo teatras“ , Šeimos teatras „Lino lėlės“ ir mes - Panevėžio lėlių vežimo teatras. Festivalis žiūrovus stebins ne tik profesionalaus lėlių teatro spektakliais, tačiau ir lėlių paroda bei lėlių gamybos kūrybinėmis dirbtuvėmis.

 

Gegužės 17 d. (festivalio uždarymo dieną) 18val. galėsite pamatyti Lėlių vežimo teatro spektaklį H. K. Anderseno pasakos motyvais „Sniego Karalienė“, rež. V. Mazūras. Tai visiems žinoma pasaka, praturtinta meile bei gyvenimo išmintimi. Mažų vaikų draugystė, padėjusi nugalėti sunkumus, išauga į meilę. Spektaklyje aukštinamas tarpusavio ryšys, tačiau režisierius – teatro scenos maestro Vitalijus Mazūras nesileidžia į sentimentalumus, akcentuoja, jog ryšys tvirtėja kartu išgyvenus sunkumų. 

 

Kupiškio kultūros centras kviečia lėlių teatro gerbėjus ateiti ir dar kartą įsitikinti, kiek žmogiškos išminties slypi pasakose! Iki susitikimo Kupiškyje! Panevėžio lėlių vežimo teatras nekantrauja jau antrą kartą sudalyvauti festivalio šurmulyje, parodyti ir pamatyti lėlių teatro spektaklių ir pasisemti gerų emocijų.

 

Daugiau informacijos apie festivalį, spektaklių aprašymus ir nuotraukas rasite festivalio facebook profilyje 
(Festivalis „Vaikai ir lėlės“ Kupiškyje). 

 

 

Jau priimami užsakymai grupėms

Panevėžio lėlių vežimo teatras kviečia pasitikti vasarą Lėlių teatre! Teatras - magiška vieta, kurioje vaikai ne tik lavina savo kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius ir išlaisvina fantaziją. Būdami teatre vaikai geriau save pažįsta, lavina empatijos jausmą, ugdo socialinius įgūdžius. Be to, žiūrėdami ir dalyvaudami spektakliuose apie jų bendraamžius, jie supranta, kad yra ne vieni, kad ir kiti bendraamžiai taip pat kartais barasi su tėvais, patiria patyčias mokykloje, jaučiasi vieniši, kažko bijo ar kartais negali suvaldyti savo pykčio. Tai yra vienas iš būdų mokytis spręsti problemas, lavinti konfliktų valdymo įgūdžius, ugdyti savireguliaciją. 

 

Norint pamilti lėlių teatrą, reikia jį pažinti. Todėl Panevėžio lėlių vežimo teatras kviečia klases, darželių grupes Jums patogiu laiku pažinti ir prisiliesti prie Magiško lėlių teatro pasaulio. Galėsite pamatyti spektaklį Brolių Grimų pasakos motyvais „MEDUOLIŲ TROBELĖ“, rež. J. Borisova ir/arba sudalyvauti Panevėžio lėlių vežimo teatro edukacijoje.

 

Kviečiame suskubti, nes vietų skaičius ribotas. Grupėms nuo 50 žmonių taikomos nuolaidos.

 

Spektaklių ir/arba edukacijos grupėms užsakymai priimami numeriu +370 67797335.

 

 

Ankstesnis 1 ... 3 4 5 Sekantis