svetainę sukūrė proweb.lt

Spektakliai

Beketo bliuzas

Spektaklis – apmąstymas apie keistą, vienišą, kompleksuotą, alkaną, bejėgę ir pažemintą būtybę. Jo kovą su savimi, būtimi ir mirtimi. 

Teatrinė fantazija ,,BEKETO BLIUZAS“, rež. I. Čabanovas

Beprotiškai vienišam, nelaimingam herojui nėra vilties išsigelbėti. Išsigelbėjimas – tik mirtis. Mirtis, kurios jis ieško ir laukia. Kitas pagrindinis personažas – pati Mirtis. Tarp herojaus ir Mirties vystosi dialogas. Kaip ir bliuze, kur kompozicijose naudojamas tik pagrindinis palaikomasis „karkasas“, kurį improvizuodami „apžaidžia“ soliniai instrumentai. Nepaisant tamsaus siužeto, absurdo dramos tikslas yra ne absurdo teigimas, o, Martino Eslino žodžiais tariant, galimybė pažvelgti į absurdiškas situacijas atmerktomis akimis ir, patyrus katarsį, išsilaisvinti iš absurdo. Prasmingas gyvenimas – vienintelis būdas įveikti absurdą. 

 

Samuelis Beketas – airių kilmės žymiausias absurdo (lot. absurdus – nedarnus) teatro atstovas. Pirmasis absurdistas, pelnęs tarptautinę šlovę, 1969-aisiais įvertintas Nobelio premija. S. Beketas vaizduoja žmogų, praradusį gyvybingumą, sugebėjimą suvokti ir priešintis pačių žmonių kuriamam absurdui. Savo kūryba, S. Beketas skatina ieškoti prasmės beprasmybėje.

 

SPEKTAKLIO VERTYBĖS: egzistensijos absurdas, žmogaus kova prieš savo netobulumą, būtis, viltis.
PREMJERA 2018 m. vasario 28 d.
TRUKMĖ 1 val.
JAUNIMUI NUO 16 METŲ IR SUAUGUSIEMS
 

KŪRĖJAI

REŽISIERIUS Ivanas Čabanovas (Rusija)
LĖLIŲ KONSTRUKTORIUS Valerijus Skačkovas (Rusija)
SCENOGRAFĖ Vida Auksutytė
AKTORIAI: Margarita Kiseliova, Marija Patokova, Igoris Ignatenko, Aleksandras Železnovas
MUZIKOS KŪRINIAI: „Heymoonshaker“, Beth & Joe Bonamasa, Andrew Kramer
SPEKTAKLĮ KURIANT DALYVAVO: Audronė Aškelavičienė, Rima Lapinskienė, Petras Kežys, Danutė Rukšienė, Vidmantas Pilkauskas, Lina Jakubonytė, Vidmantas Kievinas
GARSO REŽISIERIUS Andrius Gaigalas
ŠVIESOS REŽISIERĖ Ina Jackūnienė
REŽISIERIAUS ASISTENTĖ Reda Matuzevičienė
MENO VADOVAS Antanas Markuckis

 

*Spektaklį galima apmokėti Kultūros paso paslauga. Daugiau informacijos numeriu 867797335.