svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

Iškilmingos „Figaro vedybos“

Lėlių vežimo teatras kviečia į aistringą, siautulingų intrigų kupiną komediją SUAUGUSIEMS - P. Bomaršė „Figaro vedybos“


Dviejų jaunų, gyvenimo patirties stokojančių žmonių – Siuzanos ir Figaro vedybų planavimu prasidėjusi istorija prasiskleis „įvairiaspalviais žiedais“: Grafo geismais ir erotinių nuotykių troškimais, Figarą apsėdusiu aštriu pavydu, Grafienės pastangomis susigrąžinti seniai išblėsusius jausmus... Išradingai supintos meilės intrigos, netikėtos situacijos privers žiūrovą pamiršti kasdienybės rūpesčius ir dar ilgai juoktis. Valdydami visai „nevaikiškas“ lėles ir tuo pačiu įkūnydami herojus gyvame plane, profesionalūs lėlių vežimo teatro aktoriai kartu su žymiu Ukrainos režisieriumi Romanu Kozaku atskleis žiūrovui tikrąją „suaugusių“ žmonių meilės kalbą.

 

Erotinė komedija „Figaro vedybos“ - tai pirmasis tokio pobūdžio spektaklis suaugusiems Lėlių vežimo teatre, kuomet scenoje pasirodo lėlė ir aktorius, vienu metu valdantis lėlę ir pats įsijaučiantis į vaidmenį. Spektakliu siekiama kelti suaugusio žiūrovo susidomėjimą lėlių teatru. Dažniausiai manoma, kad lėlių spektaklis skirtas tik vaikams, bet retas žmogus susimąsto, kad lėlės gali atskleisti ir suaugusių žmonių jausmus, spręsti sudėtingas gyvenimo situacijas. Gyvenimas čia siautulingai gali virti ir vakare, kai lėlė, prabildama pasako tai, ko visuomenėje negali sau leisti pasakyti ar padaryti suaugęs žmogus - parodyti subtilių striptizo elementų, pasakyti koneveikiamą žodį. Tai šiuolaikinėje visuomenėje kartais vadinama vulgarumu, tačiau kiekvienas supranta, jog vienumoje ar būnant šalia artimiausių žmonių, apie tai kalbėtis tampa visiškai normalu. Viskas todėl, kad lėlė – tai žaislo pavidalo žmogaus figūra, kuri atgyja scenoje, tačiau skirtingai nuo žmogaus, ji gali elgtis, kalbėti, judėti taip, kaip nori, ir nebijoti, jog už tai bus nubausta ar pasmerkta. Jai viskas leidžiama ir viskas atleidžiama. 


Šia naujiena taip pat siekiama tobulinti lėlių vežimo teatro aktorių vaidybą, kuriems kasdieninę pasaką vaikams dažnai teks pakeisti rimta medžiaga suaugusiems ir dirbti ne tik kaip lėlių teatro, bet ir kaip dramos ar operos teatrų profesionalams. Lėlės su erotiškais elementais, aktoriai prabangiais kostiumais itin prabangioje aplinkoje, išradingai supintos meilės intrigos, netikėtos, šmaikščios situacijos, kaip ir gašlios replikos bei absurdo detalės nepaliks nė vieno abejingo. 


Spektaklio režisierius – Romanas Kozakas;
Dailininkė – Oksana Rosol;
Kostiumų dailininkas – Niko Lapunovas;
Vaidina: Rima Lapinskienė, Danutė Rukšienė, Margarita Kisiliova, Marija Patokova, Aleksandras Železnovas, Stanislavas Alochinas, Igoris Ignatenko, Vladyslavas Mozghovijus;
Garso režisierius – Andrius Gaigalas;
Šviesos režisierė – Ina Jackūnienė;
Režisieriaus asistentė – Reda Matuzevičienė;
Spektaklį kuriant dalyvavo: Oleksandras Serhijenko, Vida Auksutytė, Vidmantas Kievinas, Elona Karoblytė, Daiva Matiukaitė, Gražina Tamulytė;
Teatro meno vadovas: Antanas Markuckis


Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min.
Bilieto kaina – 6 Eur


Spektaklio P. Bomaršė „Figaro vedybos“ PREMJERA šių metų vasario 22 dieną 18 valandą Lėlių vežimo teatre (Respublikos g. 30). 
Išankstinis bilietų užsakymas telefonu (845) 511236.


Nuotraukos Pauliaus Židonio ir Arnetos Matuzevičiūtės