svetainę sukūrė proweb.lt

Apie mus

Teatro istorija

 

 

Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš 37 - eris metus, pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę - tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras - vienintelis toks teatras Europoje!

Teatro direktorius, režisierius Antanas Markuckis per savo kūrybos metus lėlių vežimo teatre pastatė daugybę spektaklių, kuriuose lankosi vaikai ir jaunimas iš visos Lietuvos. Teatro direktoriaus atsidavimas teatrui įvertintas Boriso Dauguviečio, H. K. Anderseno premijomis.
Kasmet Panevėžio lėlių vežimo teatre apsilanko apie 20000 žiūrovų, parodoma daugiau nei 200 spektaklių ir apie 50 edukacinių programų.

Kiekvieną vasarą teatro kolektyvas kelioms savaitėms ar net mėnesiui išvyksta į tradicines vasaros gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius, kur laukia dar neregėtos pasakos išsiilgę vaikai. Kiekvienais metais pasirenkamas vis kitas maršrutas bei kitas Lietuvos regionas. Ar lietus, ar kepinanti saulė, ar žvarba, besismelkianti iki kaulų, vežimas, kurį traukia spalvingas garvežys rieda tolyn ir aplanko atokiausias vietas. Kiekviena diena būna netikėta, nes nežinai, kas gali laukti. Į teatro vežimą telpa visas spektaklis. Vežimas tampa ir scena, ir virtuve, ir miegamuoju. Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas “Kelionių magija” puikiai atspindi kasmetinių vasaros gastrolių žavesį ir vargus.

Kas dvejus metus Panevėžio lėlių vežimo teatras organizuoja tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Lėlė gatvėje“, kurio metu Panevėžio miesto gyventojai ir svečiai turi galimybę išvysti užsienio šalių profesionalių lėlių teatrų spektaklius skirtingose netradicinėse miesto erdvėse.
Lėlių vežimo teatras užsiima lėlių teatro populiarinimu ir mėgėjų tarpe. Organizuoja jau tradicija tapusį lėlių teatrų mėgėjų festivalį „Molinuko teatras“. 
Teatre spektaklius stato profesionalūs režisieriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Danijoje, Estijoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Latvijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje, teatras apdovanotas daugybe apdovanojimų. 
Kaip teigia lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis: „Viskas, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėriu, o tas, kas kuria ir pats tampa geresnis". Ši teatro įkūrėjo mintis jau tapo viso Panevėžio lėlių vežimo teatro šūkiu!

Žiūrėkite apie mus:

Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas „Kelionių magija“.
Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio lėlių vežimo teatro projektas
"Tradicinių Panevėžio lėlių vežimo teatro vasaros gastrolių filmo sukūrimas".
Filmo kūrėjas - Audrius Rudys (2021 metai).
Tarptautinio lėlių teatro festivalio "Lėlė gatvėje 2022" akimirkos.

 

Istorijos akimirkos