svetainę sukūrė proweb.lt

Naujienos

Panevėžio lėlių vežimo teatras sugrįžo iš Danijos Karalystės!

Panevėžio lėlių vežimo teatro kūrybinė grupė kovo 3-8 dienomis lankėsi Danijos Karalystėje. Lietuvos profesionalusis scenos menas buvo reprezentuojamas Olborgo mieste, kur vyko Danijos-Lietuvos draugystės asociacijos 30-mečio šventė. Ta proga mažiesiems žiūrovams buvo rodomas nacionalinės premijos laureato Vitalijaus Mazūro režisuotas spektaklis – H. K. Anderseno pasakos motyvas „Sniego karalienė“. Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvui buvo didelė garbė apsilankyti garsiausio danų poeto, rašytojo H. K. Anderseno gimtinėje. Teatro kūryba giliai susieta su šio rašytojo pasakomis. Teatre gimė spektakliai pagal H. K. Anderseno pasakas: „Mergaitė su degtukais“, „Skiltuvas“, „Coliukė“, „Lakštingala“, „Sniego karalienė“. 2003 metais Danijoje, Odensės mieste Panevėžio lėlių vežimo teatro vadovui Antanui Markuckiui buvo įteikta garbinga H. K Anderseno premija.

Lėlių vežimo teatro kolektyvas už šiltą ir nuoširdų priėmimą dėkoja Danijos – Lietuvos, Olborgo – Vilniaus draugystės asociacijai, bendradarbiavimas su kuria tęsiasi jau ne vienerius metus.

Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Europoje, visus mažus ir didelius Panevėžio miesto gyventojus ir svečius jau kovo 12 dieną 12 valandą lėlių vežimo teatras kviečia apsilankyti spektaklyje „Anderseno sapnas (Alavinis kareivėlis)“, rež. O. Dmitrijeva.