Japonų delegacija Panevėžio lėlių vežimo teatre

Šiandien, birželio 28 d. Panevėžio lėlių vežimo teatre viešėjo Japonijos ambasadorius J.E. Širo Yamasaki, Japonijos Tojohašio miesto oficialios delegacijos vadovas, miesto meras Koiči Sahara bei Tojohašio miesto gyventojų delegacija, vadovaujama Tarptautinės asociacijos prezidento Takajoši Matsui.


Svečiams apie Teatre puoselėjamas tradicijas, lėlių teatro darbo specifiką, aktorių ir kūrėjų interesus ir galimybes Panevėžio mieste ir visoje Lietuvoje pasakojo Panevėžio lėlių vežimo teatro direktorius - meno vadovas Antanas Markuckis. Dauguma šios delegacijos narių Panevėžyje lankėsi pirmą kartą, todėl jiems įdomu buvo viskas. A. Markuckis papasakojo, kaip gyvena mūsų miesto žmonės, koks kultūrinis klimatas vyrauja Panevėžio mieste.

 

 

Atvykusiems svečiams Panevėžio lėlių vežimo teatro kūrybinė grupė vedė edukacinę programą apie Panevėžio lėlių vežimo teatro tradicines vasaros gastroles, lėlių teatro meną. Svečiai ne tik sužinojo faktų apie mūsų miestą, Lėlių vežimo teatrą, bet ir galėjo pamatyti ištraukas iš gražiausių mūsų teatro pasaulio pasakų pastatymų.

 

Svečiai įteikė dovanų, įspaudė savo delnus teatro svečių delnų sienai, apžiūrėjo teatrą ir išvyko tęsti pažinties su Panevėžio kraštu.

 

Tojohašis yra Japonijos miestas Honsiu salos pietuose, į pietryčius nuo Nagojos, prie Ramiojo vandenyno. Gyvena apie 389 500 gyventojų. Jūrų uostas (daugiausia išvežami automobiliai). Mieste išvystyta mašinų gamyba, medienos, metalo apdirbimo, chemijos, tekstilės (šilko, medvilnės), maisto pramonė.