Premjera suaugusiems - „Figaro vedybos“

Panevėžio Lėlių vežimo teatras, laužydamas stereotipus, jog lėlių teatras skirtas tik vaikams, 2019 metų balandžio 19 dieną pristatė jau antrą spektaklį skirtą suaugusiems. Šį kartą profesionalus teatro kolektyvas, kartu su žymiu Ukrainos režisieriumi Nikolu Lapunovu žiūrovui pristatė spektaklį Pjero Bomaršė „Figaro vedybos“.


„Figaro vedybos“ – tai gyva, sąmojinga ir taikli situacijų komedija - bufonada. Įdomi fabula, išradingai supintos meilės intrigos, netikėtos situacijos, šmaikščios replikos, kaip iš gausybės rago byrantys sąmojai ir aforizmai. Spektaklyje iškeliamos rimtos, aktualios ir šiomis dienomis politikos problemos, absurdo detalės, kurias žiūrovai supranta netiesiogiai. Spektaklis sudarytas iš dviejų dalių ir trunka 2 valandas. 


Spektaklio režisierius Niko Lapunovas teigia, jog lėlių teatrų aktoriai gali drąsiai konkuruoti su dramos teatrų aktoriais, kelti globalių problemų klausimus, kalbėti apie meilę, valdyti lėles ir tuo pačiu įkūnyti herojus ir pasirodyti scenoje patys. Spektaklis moko, jog kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, viskas sugrįžta tuo pačiu: melas – melu, blogis – blogiu. Tai skatina susimąstyti apie tikrųjų vertybių svarbą. Režisieriaus įsitikinimu, lėlių teatre galima atsipalaiduoti ir pailsėti, prasmingai praleisti laiką, plečiant kultūrinį akiratį su šeima ir draugais. Spektaklis sužadina asmenybės domėjimąsi menu, suteikia galimybę mąstyti, diskutuoti. Spektaklio suaugusiems režisieriaus žodžiais tariant: „Lėlė, kaip instrumentas išjuokti problemą, ji neutrali – nepriima nei vienos, nei kitos pusės, o lėlininkas žaidžia personažą per kaukę. Žmogus scenoje gali suvaidinti problemą, tačiau pasitelkus lėlę, globalias problemas galima iškelti daug tiksliau“. 


Spektaklis Pjero Bomaršė „Figaro vedybos“ gausus cirko, operos, baleto elementais. Lėlininkas valdo lėlę, dainuoja, šoka, vaidina gyvame plane. 2019 metų balandžio 19-ąją spektaklio premjera žiūrovams leido ne tik atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką teatre, tačiau skatino mąstyti apie tikrųjų vertybių svarbą, diskutuoti.