Panevėžyje to dar nebuvo - lėlių teatro Premjera kūdikiams!

 

 

 

Panevėžio Lėlių vežimo teatro kolektyvas nuo šiol į teatrą kvies pačius mažiausius žiūrovus - kūdikius! Iki šiol teatro repertuariniai spektakliai dažniausiai buvo skirti vaikams nuo 3 metų, tačiau netrukus žiūrovams bus pristatytas visiškai naujas, neeilinis projektas - pojūčių spektaklis „TARKŠT BARKŠT“ ką tik gimusiems kūdikiams ir vaikams iki 3 metų. Mažiausias žiūrovas spektaklį pažins per pojūčius, regėjimą, klausą, lytėjimą. Specialiai sukurtoje, maksimaliai patogioje erdvėje žadama stiprinti tėvų ir vaikų emocinį ryšį, lavinti jausmus ir protą. Kadangi pagrindinė aktorių užduotis – rasti kontaktą su mažyliais, viename spektaklyje dalyvių skaičius apsiribos iki 20 asmenų. Teatro salė pavirs į šviesų, mažą pasakų pasaulį, sukurtą su meile ir dėmesingumu kiekvienam vaikui.

Nuo pat gimimo vaikas turi „namų“ sąvokos supratimą. Pirmiausia tai mamytės pilvelis, vėliau namai, kuriuose gyvena jo šeima... Kuomet atsivers mūsų spektaklio durys, mažylis galės pamatyti, suprasti, o galbūt ir prisiminti, kad lizde gyvena paukštelis, urve - kiškis, vandenyje – žuvis, avilyje – bitė... Ir visi jie skleidžia skirtingus garsus, juda, gyvena visai šalia mūsų... „Tarkšt barkšt“ – spektaklis kūdikiams, kurio metu mažiausieji atsidurs nuostabiame, pilname gyvybės teatriniame pasaulyje...  

 

Spektaklio režisierė – Maryna Bahomaz – aktorė, pedagogė, režisierė, sėkmingai sukūrusi net 3 spektaklius kūdikiams Ukrainoje. Taip pat kūrusi Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Kazachstane ir Moldovoje. Pripažinta Nacionalinės teatro premijos „Kyivska Pektoral 2011“ („Kijevo širdies balsas 2011“) laureate už kūrybą vaikams. Ukrainos festivalio „Premyery sezonu 2014“ („Sezono premjeros 2014“) nominacijų „Geriausia režisierė“ ir „Geriausias spektaklis“ laimėtoja. Spektaklio režisierės teigimu: „Visi dideli dalykai prasideda nuo mažų. Taip auga ir asmenybės“.

 

Spektaklio dailininkė – Olga Filonchuk (Ukraina) atkreipia dėmesį, kad pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais vaikas atranda pasaulį per pojūčius. Spektaklis kuriamas išanalizavus vaikų amžiaus tarpsnių poreikių psichologiją, todėl šis spektaklis griežtai skirtas ką tik gimusiems kūdikiams ir vaikams iki 3 metų.

 

Autorė, režisierė - Maryna Bahomaz;

Dailininkė - Olga Filonchuk;

Vaidina: Marija Patokova, Margarita Kisiliova, Aleksandras Železnovas, Igoris Ignatenka, Stanislavas Alochinas; Nadia Prihodko;

Garso inžinierius - Andrius Gaigalas;

Šviesos inžinierė - Ina Jackūnienė;

Režisieriaus asistentė - Reda Matuzevičienė;

Spektaklį kuriant dalyvavo: Gražina Tamulytė, Danutė Rukšienė, Rima Lapinskienė, Kita Korsakov, Vladyslav Mozgovojus; Vida Auksutytė, Vidas Vaškevičius.

Teatro meno vadovas - Antanas Markuckis.

Spektaklio trukmė - 35 min.

 

Spektaklio premjera jau šių metų rugsėjo 13 dieną 11 valandą Panevėžio Lėlių vežimo teatre (Respublikos g. 30, Panevėžys). Taip pat spektaklis bus rodomas rugsėjo 17 d. 11 ir 14 val., 18 d. 11 ir 14 val., 19 d. 11 val. Teatro kolektyvas į pojūčių spektaklį „Tarkšt barkšt“ ragina vietas rezervuotis iš anksto, kadangi vietų skaičius labai ribotas. PRIVALOMA IŠANKSTINĖ BILIETŲ REZERVACIJA. Visus tėvelius, nespėjusius užsirezervuoti vietų, kolektyvas kvies apsilankyti spektaklyje spalio mėnesį.