Kviečiame į premjerą, kurios nematysite..

 

UŽSIMERK... AR JAUTI...?

Panevėžio Lėlių vežimo teatras kviečia žiūrovus į neįprasto žanro spektaklio Katerynos Michalicynos pasakos motyvais „Šeštasis jausmas“ PREMJERĄ!

Ar kada teko susimąstyti, ką jaučia nematantis ar silpną regą turintis žmogus? Ar šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje spėjame pagalvoti kas yra pojūtis? Pabudę ryte mes skubame ruoštis į darbą, darbe stengiamės kuo greičiau atlikti mums skirtas užduotis, pietų pertrauką paversdami skubėjimu užkąsti, o grįžę į namus atliekame kitus buities darbus. Tačiau ar teko kada stabtelėti minutei ir susimąstyti kiek daug jutiminio pažinimo procesų, kuriais pažįstamos tikrovės daiktų ir reiškinių savybės aplanko mus tą dieną?

Pirmasis tokio pobūdžio spektaklis lėlių vežimo teatre „Šeštasis jausmas“ – tai inkliuzinis pojūčių spektaklis, integruojantis visus, norinčius pajusti, kaip gyvena žmogus negalintis visavertiškai žvelgti į pasaulį, tačiau jį pajausti geba daug stipriau nei regintysis. Spektaklio metu veikia beveik visa žmogaus sensorinė sistema – klausa, uoslė, lytėjimas – viskas, išskyrus regėjimą, todėl spektaklis tinka silpnaregiams ir akliesiems. Reginčiam žiūrovui uždengiamos akys, kad šis kurį laiką taptu neregiu. Būtent todėl spektaklis vadinamas pojūčių spektakliu. Čia galima išgirsti paukščių čiulbėjimą, prisiliesti prie šių paukščių, paglostyti voveraitę lakstančią sode, pajusti lietų ir netgi pažaisti sniegu. Tai iš šiltųjų kraštų grįžusios lakštingalos istorija. Ieškodama savo namų ji atskrenda į sodą, kur susipažįsta su visais čia gyvenančiais augalais ir gyvūnais. Kiekvienas augalas demonstruoja savo išskirtinumą. Spektaklio metu žiūrovas galės paragauti vyšnių uogienės, paruošti pyragėlius su obuoliais bei kartu išgerti žolelių arbatos.

 

Neįprasto tarptautinio projekto „Šeštasis jausmas“ sumanytoja – Ukrainos režisierė Katerina Lukjanenko. Šis projektas dalinai finansuojamas Europos sąjungos programos „House of Europe“.

Spektaklio režisierė - Katerina Lukjanenko;

Dailininkė - Darija Volokušina;

Kompozitorius - Vladimiras Ščikalo;

Vaidina: Stanislavas Alochinas, Danutė Rukšienė, Rima Lapinskienė, Igoris Ignatenko, Marija Patokova, Vladyslavas Mozghovijus, Oleksandras Železnovas; Margarita Kisilova;

Garso režisierius: Andrius Gaigalas;

Šviesos režisierė: Ina Jackūnienė;

Režisieriaus asistentė: Reda Matuzevičienė;

Spektaklį kuriant dalyvavo: Oleksandras Serhijenko, Daiva Matiukaitė, Oksana Rosol, Gražina Tamulytė;

Teatro meno vadovas: Antanas Markuckis.

Spektaklis skirtas vaikams nuo 6 metų ir suaugusiems.

Trukmė – 1 valanda.

Visų norinčių apsilankyti pojūčių spektaklyje, lėlių vežimo teatro kolektyvas lauks šių metų kovo 10 dieną 11 valandą ir kovo 12 dieną 11 valandą Respublikos g. 30.

Vietų skaičius ribotas. Būtinas išankstinis bilietų rezervavimas.

Kasos darbo laikas:

II-V 8 – 16 val.

(12-13 val. pietų pertrauka),

VI-VII 11-13 val.

Kasos tel. (8 45) 51 12 36, (8 45) 46 05 33

 

Spektaklių bei edukacinių programų grupėms rezervacija telefonu +37067797335.