PANEVĖŽIO LĖLIŲ VEŽIMO TEATRO VASAROS SPEKTAKLIŲ SKLAIDA SU ARKLIAIS IR VEŽIMU 2018 M. 

PANEVĖŽIO LĖLIŲ VEŽIMO TEATRO VASAROS SPEKTAKLIŲ SKLAIDA SU ARKLIAIS IR VEŽIMU 2018 M.

 

          Kaip ir kiekvieną vasarą, Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas jau 32 – us metus iš eilės, iškeliauja į nuotaikingas, pilnas nuotykių vasaros gastroles su arkliais ir vežimu po Lietuvą. Šiais metais kelionė tęsis 18 dienų, kurių metu kūrybinė grupė aplankys Žemaitijos kraštą. Pabuvosime penkiuose rajonuose – tai Kėdainiai, Raseiniai, Tauragė, Šilalė, Kelmė. Lankysimės: Krakėse, Pajieslyje, Jakšiuose, Paaluonyse, Gėluvoje, Didžiuliuose, Verėduvoje, Girkalnyje, Norgėluose, Raseiniuose, Sujainiuose, Viduklėje, Nemakščiuose, Adakave, Skaudvilėje, Batakiuose, Lomiuose, Molupyje, Joniškėje, Tauragėje, Tauruose, Mažonuose, Sungailiškiuose, Pagramantyje, Biržų lauke, Šilalėje, Tūbinėse, Bytlaukyje, Kaltinėnuose, Kražiuose, Kelmėje, Maironiuose, Tytuvėnuose, Šiluvoje, Žaiginiuose, Vosiliškyje, Ažytėnuose.

        Šiais metais, gastrolių metu, Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas rodys nusipelniusio Ukrainos meno veikėjo Jurijaus Titarovo kurtą ir režisuotą nuotaikingą muzikinę komediją ,,Lietuviški perdainavimai“. Šioje istorijoje persipina lietuviško kaimo gyventojų kasdienybė. Tai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir linksmų sceninių triukų kupinas vaidinimas. Apsilankę spektaklyje, vaikai supras, kas yra gėris, draugystė, sąžiningumas, moralė, išgirs lietuvišką liaudies muziką ir ilgai bei nuoširdžiai juoksis. Spektaklyje vaidins jau beveik metus lėlių vežimo teatre dirbantys ir lietuvių kalbą gerokai pramokę aktoriai iš Ukrainos – tai Margarita Kisiliova, Marija Patokova, Igoris Ignatenko, Aleksandras Železnovas ir Stanislavas Alochinas – Kijevo kinematografijos ir teatro akademijos auklėtiniai, įgiję profesionaliojo lėlių teatro aktorių specialybę.

        Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos dėka, lėlių vežimo teatras startuos su nauju, dar ryškesniu vežimu, kurį į nuostabią kelionę trauks – ilgamečių partnerių ir draugų, ,,Krakių“ žemės ūkio bendrovės arkliai: Lambada ir Varsa. Šis vežimas, dėl savo gamybinių konstrukcijų, žymiai lengvesnis nei prieš tai buvę. Dėl šios priežasties įkinkytiems arkliams bus lengviau įveikiamas kelionės maršrutas. Išvykos metu bus aplankyti beveik keturiasdešimt kaimų ir miestelių. Ši tradicinė veikla vykdoma dėl kilnaus tikslo – sukviesti kuo didesnes auditorijas, nepaisant amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties. Siekiama  suartinti ir paskatinti bendradarbiavimą bei partnerystę su bendruomenėmis, mokyklomis. Taip pat formuoti vaikų ir jaunimo vertybines nuostatas, kurios padės auginti visapusiškai šiuolaikiškas ir dvasiškai turtingas asmenybes.