Teatrinė fantazija ,,Beketo bliuzas“,,BEKETO BLIUZAS“

Panevėžio lėlių vežimo teatras pristato premjerą! Šį kartą į spektaklį kviečiami ne kaip įprasta - vaikai, o suaugusieji, besidomintys avangardinio romanisto, vieno įtakingiausių XX amžiaus modernizmo rašytojų, absurdo teatro dramaturgo ir vadovo, Nobelio premijos laureato Samuelio Beketo kūryba.

Režisieriaus iš Rusijos Mytiščių miesto – partnerio Ivano Čabanovo darbas „Teatrinė fantazija „BEKETO BLIUZAS“. Kelionė po Samuelio Beketo pjeses“ - tai spektaklis – apmąstymas apie nuostabų, menišką Samuelio Beketo pasaulį ir jo pagrindinį herojų – keistą, vienišą, kompleksuotą, alkaną, bejėgę ir pažemintą būtybę – nežiūrint į skirtingus vardus ir skirtingas aplinkybes visuomet tai tas pats personažas. Spektaklis prasideda pjese „Scena be žodžių 2“, kur ir pasirodo beprotiškai vienišas, nelaimingas herojus. Be vilties išsigelbėti. Išsigelbėjimas – tik mirtis.. Mirtis, kurios jis ieško ir laukia... Mirties paieškoje herojus keliauja į kelionę po Samuelio Beketo pjeses: „Scena be žodžių 1“, „Žaidimas“, „Ne aš“, „Žingsnių garsas“, „Katastrofa“ ir kt. Daugybė pjesių sukuria vieną spektaklį. Kartu juda kitas pagrindinis Samuelio Beketo personažas – mirtis. Tarp herojaus ir mirties tarsi nėriniai vystosi dialogas – kaip ir bliuze, kur kompozicijose naudojamas tik pagrindinis palaikomasis „karkasas“, kurį improvizuodami „apžaidžia“ soliniai instrumentai, palikdami vilties poskonį.. Ir ši metaforinė „vilties nata“ perteikiama visame spektaklyje...

SPEKTAKLIO REŽISIERIUS:  IVANAS ČABANOVAS;

VAIDINA: Margarita Kisiliova, Marija Patokova, Igoris Ignatenko, Aleksandras Železnovas;

SCENOGRAFIJA: Vida Auksutytė;

LĖLĖS: Valerijus Skačkovas;

MUZIKA: „Heymoonshaker“, „Beth & Joe Bonamasa”, “Andrew Kramer”;

GARSO REŽISIERIUS: Andrius Gaigalas;

ŠVIESOS REŽISIERĖ: Ina Jackūnienė;

REŽISIERIAUS ASISTENTĖ: Reda Matuzevičienė;

SPEKTAKLĮ KURIANT DALYVAVO: Audronė Aškelavičienė, Rima Lapinskienė, Petras Kežys, Danutė Rukšienė, Vidmantas Pilkauskas, Lina Jakubonytė, Vidmantas Kievinas.

TEATRO MENO VADOVAS: ANTANAS MARKUCKIS

„Teatrinė fantazija „BEKETO BLIUZAS“. Kelionė po Samuelio Beketo pjeses“ premjera jau šių metų vasario 28 dieną 18 valandą Panevėžio Lėlių vežimo teatre. Bilieto kaina tik 3 Eurai. Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, arba rezervuoti telefonais (845) 511236, (845) 460533.