Tradicinės vasaros gastrolės su arkliais ir vežimu

    Didelius ir mažus miestelio gyventojus kviečiame į vienintelį Europoje Panevėžio Lėlių vežimo teatrą ant ratų. Paskubėkite, 14 valandą matysite nuotaikingą, nepakartojamą Jono Razdevičiaus pasaką „Skruzdėlė atsiskyrėlė“!!!  Štai šiuos žodžius jau dvidešimt šešerius metus vasarą girdi Lietuvos miestelių ir kaimų gyventojai. Tradicinės gastrolės vyksta tik vasarą ir tuo pačiu metu. Arklių tempiamas vežimas, iš teatro kiemo, metai iš metų pajuda liepos 6 dieną ir rieda iki liepos 18 dienos. Kiekvienais metais pasirenkamas vis kitas maršrutas bei kitas Lietuvos regionas. Arklius teatrui paskolina, jų išlaikymu, pakinktais rūpinasi Krakių (Kėdainių r.) žemės ūkio bendrovė. Toks keliaujantis lėlių vežimo teatras – vienintelis visoje Europoje.
 

    Per dvidešimt šešerius klajonių metus gastrolėse po kaimus būta visko. Ar lietus, ar kepinanti saulė, ar žvarba, besismelkianti iki kaulų, vežimas rieda tolyn ir aplanko atokiausias vietas. Kiekviena diena būna netikėta, nes nežinai, kas gali laukti. Į teatro vežimą telpa visas spektaklis, vežimas tampa ir scena, ir virtuve, ir miegamuoju. Keliavimas arklių traukiamu vežimu nelengvas tuo, kad ir patiems reikia vadelioti, pasirūpinti arkliais, juos girdyti, leisti pasiganyti ar baidyti puolančius mašalus.
 

    Nemenki išbandymai laukia ir keliaujančios trupės. Visos kelionės metu jiems teks užmiršti kai kuriuos civilizacijos teikiamus malonumus: nakvynė palapinėse arba kultūros namuose, virš laužo gaminamas maistas, gyvenimas be karšto vandens ir alinanti ilga kelionė vingiuotais keliukais. Tačiau tai – dėl kilnaus tikslo.


1 2 puslapis
1 2 puslapis